נבחרו חברי ועדת האיתור שתמנה מנהל לרשות החברות

אורי יוגב, מנהל רשות החברות הנוכחי, מסיים את הקדנציה בספטמבר הקרוב. כהונתו ידעה יחסים עכורים עם שר האוצר ומנכ"ל משרדו, וכן עם שרים נוספים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי יוגב
יו"ר רשות החברות, אורי יוגבצילום: עופר וקנין
טלי חרותי-סובר

חברי ועדת האיתור שתמליץ על מינויו של מנהל רשות החברות החדש, שיתמנה לאחר סיום הקדנציה של אורי יוגב, קיבלו היום (ד') את כתב המינוי החתום בידי משה דיין, נציב שירות המדינה, המסיים את תפקידו ביום ראשון הקרוב. יוגב צפוי לסיים את הקדנציה בספטמבר 2017.

חברי הוועדה הנבחרים הם שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, אילן רם, מנהל מינהל הסגל בנציבות שירות המדינה, דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, וכן שני נציגי ציבור - ד"ר נדין טרכטנברג, המכהנת גם כמשנה לנגידת בנק ישראל, וד"ר סמר חג' יחיא. על פי כתב המינוי, ישמש באב"ד כיו"ר הוועדה.

אתמול פורסם כי עו"ד מיה ליקוורניק, שפרשה לאחרונה מעריכת דין, מועמדת לרשת את יוגב, וכי גם מירה מינס, סגניתו של אורי יוגב ומי שאחראית על נבחרת הדירקטורים, מועמדת לתפקיד, אך סביר להניח כי יהיו מועמדים נוספים. בשבוע שעבר התפרסם קול קורא, על פיו ניתן להגיש מועמדות לתפקיד עד 11 ביוני 2017. המועמדים כבר מוזמנים להגיש את מועמדותם באתר הנציבות.

אורי יוגב מסיים קדנציה מלאה בת ארבע שנים, על אף לא מעט חילוקי דעות עם שר האוצר, משה כחלון, וכן עם שרים אחרים, כמו שר הרווחה, חיים כץ, ושר הביטחון, אביגדור ליברמן. אחת המלחמות הגדולות והמתוקשרות שניהל יוגב, שנחשב מנהל חזק ועצמאי מאוד, היתה נגד מינויו של המועמד של כץ וליברמן ליו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, יאיר שמיר. המינוי אכן נפסל פעמיים בוועדת גילאור לבדיקת מינויים בכירים, וירד מהפרק.

עצמאותו של יוגב היתה לצנינים בעיני השרים, ולפני מספר חודשים אף אסר עליו באב"ד לכנס מסיבת עיתונאים עצמאית, אותה כינס בכל זאת. באוצר היו רוצים לראות את הרשות מתנהלת כחלק אינהרנטי מן המשרד, מה שיידרש מן הסתם ממחליפו או מחליפתו של יוגב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker