מועמד ראש הממשלה לנציב שירות המדינה: שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת

שרי הממשלה אישרו היום הקמת ועדת מינוי לתפקיד נציב שירות המדינה. פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת ומקורבו של רה"מ, מכחיש כי התפקיד הוצע לו. משרד התקשורת נתון בחקירת מבקר המדינה

שלמה פילבר
שלמה פילברצילום: אמיל סלמן

בניגוד להערכות הגורפות, שגרסו כי ראש הממשלה לא ימנה בשלב ראשון את נציב שירות המדינה, אלא ממלא מקום בלבד, נערך היום (א') בשעה שתיים בצהריים סבב טלפוני בין שרי הממשלה, שבדק את נכונותם להקמת ועדת מינוי לתפקיד המתפנה בקרוב. כזכור, עומד הנציב הנוכחי, משה דיין, לסיים את תפקידו בסוף מאי.

השרים אישרו את הקמת הוועדה, בראשה יעמוד פרופ' רון שפירא, אך לא מדובר בוועדת איתור, אלא בוועדה הבודקת מינוי מועדף על ראש הממשלה, מי שממנה את נציב שירות המדינה. נתניהו היה גם זה שמינה את משה דיין.

ל-TheMarker נודע כי כל השמות שנשמעו עד היום, ביניהם אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים, מיכל כהן, לשעבר מנכ"לית משרד החינוך, ורון צור, ראש מטה הרפורמה בנציבות שירות המדינה, אינם ברשימת ראש הממשלה - וכי המועמד הוא שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, הנחשב מקורב מאוד לנתניהו.

בבחירות לכנסת ה-20, מונה פילבר על ידי נתניהו כראש מטה הבחירות של הליכוד. פעילותו של פילבר זכתה לביקורת בקרב גורמים בכירים בליכוד, לנוכח חריגה מהתקציב המאושר של מטה הבחירות. פילבר קידם עבור נתניהו גם את החוק להקמת תאגיד חדשות ציבורי. בימים אלה עוסק משרד מבקר המדינה בבדיקת תפקודו של ראש הממשלה כשר התקשורת; הדו"ח יפורסם בעוד כחודשיים. פילבר היה מנכ"ל המשרד בתקופה הנבדקת. ייתכן שראש הממשלה ממהר למנות את מקורבו, טרם פרסום הדו"ח.

פילבר מכחיש כי הוא המועמד הרצוי. תגובתו: "התשובה שלילית, כלל לא הוצע".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ