ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בתעשייה האווירית

יו"ר ההסתדרות מממש את איומו ומכריז על סכסוך עבודה בתעשייה אוורית, במטרה למנוע את פיטורי חברי הוועד החשודים בפרשיית השחיתות בחברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי ניסנקורןצילום: אמיל סלמן

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, מימש את האיום על התעשייה האווירית, כפי שהובע במכתב ששלח למנכ"ל בשבוע שעבר, והכריז היום (א') על סכסוך עבודה. המשמעות: בתוך 14 יום יוכל ועד העובדים להשבית את המפעל.

במקביל, שלחה החברה דיווח מיידי לבורסה שבו הודיעה כי "התקבלה הודעה מהאגף לאיגוד מקצועי של ההסתדרות בדבר הכרזה על סכסוך עבודה ושביתה שתחילתה ביום 29 במאי בחברה, ובחברת הבת אלתא מערכות. בין היתר, דרישה לדחיית יישום פרק ב' בהסכם הצמיחה (פיטורי עובדים) נוכח טענות לשיבוש ופגיעה בפעילות ועד העובדים וארגון העובדים".

בשבועות האחרונים עוסק ניסנקורן בניסיון למנוע את השעיית ששת חברי ועד עובדי התעשייה האווירית, ביניהם היו"ר אהוד נוף ובנו של השר חיים כץ, יאיר כץ - החשודים בפרשת השחיתות הגדולה בתעשייה האווירית. כל השישה, כמו גם חמשת העובדים שנחקרו בגל הראשון במשטרה, הוזמנו לשמוע לפני השעיה עד תום החקירה, במהלכו ימשיכו לקבל מחצית מן השכר. כל זמן שהיו אלה העובדים – ההתסדרות לא פתחה פה, כשהנושא הגיע לחברי הוועד - ביקש ניסנקורן למנוע את ההשעייה בכל דרך. הוא ביקש וקיבל שיחה בהולה עם המנכ"ל יוסי וייס אחרי חג הפסח, ושלח שני מכתבים ובהם דרש כי העובדים לא יושעו. במכתב השני איים, כאמור, בסכסוך עבודה וכן בעצירת תוכנית ההתייעלות, במידה והנהלת החברה, יחד עם הדירקטוריון, ידרשו את השעיית העובדים.

היום פירסם TheMarker את חוות הדעת החיצונית שקיבל דירקטוריון החברה ממשרד יגאל ארנון, על פיה רשאית החברה להשעות את נוף, בניגדו לדברי הוועד כי נוף אינו אחד מעובדי החברה. בתגובה, נשלחה הודעת סכסוך העבודה.

מההסתדרות נמסר: "ההסתדרות הודיעה להנהלת התעשייה האווירית על החלת סכסוך עבודה. ההסתדרות חרדה למרקם יחסי העבודה בתעשיה האווירית בעקבות המצב הלא פשוט שנוצר בין ההנהלה לעובדים".

הנהלת תע"א מסרה בתגובה: "כפי שהודיעה החברה בעבר, היא תמשיך לפעול בנחישות, וככל הנדרש, למול החשדות העולים לכאורה מחקירת המשטרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker