התנועה לאיכות השלטון לליברמן וכחלון: מנו לאלתר יו"ר לתעשייה האווירית

התנועה לאיכות השלטון מפצירה בשרי הבטחון והאוצר למנות באופן מידי יו"ר דירקטוריון לתעשייה האווירית, לאחר פסילה סופית של מועמדות יאיר שמיר

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מל"ט של התעשייה האוויריתצילום: תומר אפלבאום
טלי חרותי-סובר

"התנועה קוראת לכבודכם למנות לאלתר יו"ר לתעשייה האווירית, משרה שנותרה יתומה זה תשעה חודשים" כותב עו"ד דניאל דושניצקי מהתנועה לאיכות השלטון לשרים אביגדור ליברמן, שר הביטחון, ומשה כחלון, שר האוצר, במכתב שנשלח אתמול (ב'). "התעשייה האווירית נמצאת בימים אלה במשבר חריף שספק אם היה כמותו. חקירה פלילית רחבת היקף שבמרכזה חשדות לשחיתות. על פי המשטרה החקירה הסמויה העלתה התנהלות שלילית שיטתית, וחשד לשחיתות עמוקה. במקביל, נמצאת החברה בתהליך של תוכנית הבראה. חרף הדברים האלה פועלת החברה כבר תשעה חודשים ללא יו"ר דירקטוריון. הותרת החברה ללא יו"ר מותירה אותה חשופה לקשיים רבים הן מבית והן מחוץ, ופוגעת בה אנושות. אנו פונים בקריאה להפעיל את סמכותכם ולמנות יו"ר שינווט את החברה בין האתגרים כבדי המשקל שהיא ניצבת מולם - וזאת לאלתר".

לאחרונה נפסלה בפעם השנייה, והסופית, מועמדותו של יאיר שמיר לתפקיד. שמיר היה מועמדו המועדף של שר הבטחון וכן של שר הרווחה חיים כץ, יו"ר תע"א לשעבר. עד היום לא הודיע השר על מועמד חדש. מובן שגם אם יודיע יצטרך זה לעבור את ועדת גילאור לבחינת מועמדים בכירים בשירות המדינה, אך כרגע המינוי נמצא במבוי סתום.

"אנשי הדירקטוריון אובדי עצות כיוון שנדרש יו"ר, ואף שם לא עולה, בודאי שלא מינוי ממש", אומר גורם מקורב לחברה. "זה הזמן לנקות את האורוות אך אם לא יהיה יו"ר חזק שיגבה את המנכ"ל, ישובו אותם עובדים שהורחקו לעבודתם, והנורמות תהיינה אותן נורמות".

משרד האוצר והביטחון סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker