החשד לשחיתות בתעשייה האווירית: ליברמן וניסנקורן מתערבים לטובת אנשי הוועד

ל-TheMarker נודע כי אחד מיועציו של שר הביטחון פנה למנכ"ל תע"א בבקשה לא רשמית בשם השר שלא להשעות את חברי הוועד עד שלא יוגש נגדם כתב אישום

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אביגדור ליברמןצילום: אוליבייה פיטוסי
טלי חרותי-סובר

פרשת השחיתות הגדולה שנחשפה בתעשייה האווירית לפני כמה שבועות הביאה למעצרם של עובדים וכן של חברי ועד מרכזיים, ביניהם היו"ר אהוד נוף ויאיר כץ, בנו של השר חיים כץ - גם הוא חבר ועד. בעוד תהליכי השעיה כבר החלו נגד חמישה עובדים, בשלב זה איש מחברי הוועד אינו עובר את אותו תהליך, בן השאר, משום שהם מורחקים עד ל-25 בחודש מן החברה בהוראת בית המשפט.

ל-TheMarker נודע כי בימים האחרונים שני גורמים רבי כוח מנסים למנוע השעיה עתידית של חברי הוועד: אחד מהם הוא שר הביטחון אביגדור ליברמן, שחבר בחודשים האחרונים לחיים כץ, יו"ר הוועד לשעבר של התעשייה האווירית. השניים ניסו שוב ושוב למנות את יאיר שמיר לתפקיד יו"ר דירקטוריון החברה. הניסיונות המשותפים כללו גם דרישה מהממשלה להשיב את המועמדות של שמיר לוועדת גילאור לבחינת מינויים בכירים, על אף שזו כבר פסלה אותו. מועמדותו של שמיר נפסלה בשבוע שעבר סופית.

לאחרונה פנה אחד מיועציו של השר למנכ"ל תע"א, יוסי וייס, בבקשה לא רשמית בשם השר שלא להשעות את חברי הוועד עד שלא יוגש נגדם כתב אישום. מקורבים לחברה מסרו כי הבקשה התקבלה במבוכה, משום שכלל לא ברור האם לשר יש סמכות להתערב בנושא. מנכ"ל החברה דיווח על הפניה לדירקטוריון.

במקביל דיווח וייס כי יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ביקש לקיים עמו פגישה דחופה מיד אחרי חג הפסח. בתע"א מניחים כי הוא מבקש לדבר על אותו נושא, שבנוגע אליו כבר הביע עמדה ברורה באיגרת החג ששלח לעובדי החברה.

אבי ניסנקורןצילום: מוטי מילרוד

"נוכח חזקת החפות", כתב ניסנקורן, "חובה על כולם, כולל הנהלת התעשייה האווירית להימנע מלחרוץ את דינם של חברי הוועד שנבחרו על ידי ציבור העובדים בתהליך דמוקרטי, ולהימנע מלהכתים את שמם, בוודאי כשתהליכי החקירה לא הסתיימו ורשויות החוק טרם גיבשו מסקנת כלשהן". באותה איגרת ניסנקורן אינו מזכיר כלל את העובדים שאינם חברי הוועד, העומדים במרכזו של תהליך השעיה ארוך.

ההסתדרות ומשרד הביטחון סירבו להגיב לדברים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker