עובדי בזק: ההסתדרות מונעת בחירות בעצה אחת עם ראש הוועד

"כששואלים את יו"ר הוועד הוא לא נותן תשובות, אבל לחברים אמר שניסנקורן ביקש ממנו אישית שלא לקיים בחירות בגלל הבחירות להסתדרות, וגם בגלל שברגע שתבוטל ההפרדה המבנית בבזק הוא אמור להוביל את המהלך"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה כפיר, יו"ר ועד עובדי בזקצילום: עופר וקנין

בפברואר 2017 אמורות היו להתקיים בחירות בוועד עובדי בזק, שבהן לא יתמודד, ככל הנראה, שלמה כפיר בן ה-70 - יו"ר הוועד מזה שנים רבות. מדובר בהזדמנות עבור עובדים חדשים להיבחר לוועד ואף להחליף את היו"ר.  אלא שהתאריך חלף זה מכבר, ובשלב זה הבחירות לא מסתמנות באופק.

השבוע הפיצו העובדים פניה לחברי הוועד תחת הכותרת - "פניה ליו"ר הוועד המבוגר ביותר במדינה".  "ביום שני 20 למארס, הגענו להרמת הכוסית של עובדי תל-אביב וחיכינו בקוצר רוח לבשורת הבחירות שאמורה היתה לצאת מפיך, אבל כהרגלך - רק סיפורים ומעשיות על ההישגים שלך לטובת העובדים" נכתב בפניית עובדי בזק.

"ברור לכולם שכל מטרתך היא להמשיך ולעבוד מעבר לגיל 71, ומטרת ההנהלה לחזק ולשמר אותך כדי לשמור על האינטרסים הניהוליים. כפיר, כדאי שתזכור שהעובדים אינם טיפשים ומודעים לכוונתך להמשיך ולעבוד מעבר לגיל 71 בשכר שערורייתי של מעל 80 אלף שקל לחודש, אף במחיר ריצוי ההנהלה ופגיעה בעובדים. לכן החלטנו להזכיר לך מעט מההבטחות שלך", נכתב בהמשך הפניה.

בהמשך מפורטת שורה ארוכה של טענות: החל מהוויתור של הוועד על איתנות פיננסית ועד להסכמתו שעובדי דור ב' יקבלו קביעות רק בתום שמונה שנות עבודה.

בעוד חיצי הביקורת מופנים לכפיר, הרי שהתיסכול, כך טוענים העובדים, נובע מהתנהלות ההסתדרות. "מה שהמתסכל את העובדים זו ההתחמקות של אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, מהכרזה מתבקשת על בחירות לוועד בזק במועד הראוי, שכבר חלף, התנהלות שמשאירה את כפיר בתפקיד", מסרו עובדים בבזק. 

בשיחה עם יו"ר הוועד, שלמה כפיר, טוען גם הוא כי  אינו יודע מדוע הבחירות מתעכבות. "ביקשנו מההסתדרות שיאשרו", הוא אומר, "ההסתדרות צריכה להקים ועדת בחירות ולהניע את התהליך". כפיר מוסיף כי הוא מניח שהבחירות יתקיימו "בתוך חודש חודשיים". לשאלה מדוע לא נערכו מבעוד מועד לקיום הבחירות, הן בוועד והן בהסתדרות, לא הייתה לכפיר תשובה.

"כששואלים את כפיר הוא  מתעלם ולא נותן  תשובות, אבל לחברים אמר שאבי ניסנקורן ביקש ממנו אישית שלא לקיים בחירות בבזק בגלל הבחירות להסתדרות, וגם בגלל שברגע שתבוטל ההפרדה המבנית בבזק כפיר אמור להוביל את המהלך מטעם העובדים", הם אומרים. "חשבנו שאולי שלי יחימוביץ', שמתמודדת לראשות ההסתדרות, צריכה לשאול למה לא מתקיימות בחירות במועדן".

מהסתדרות נמסר תגובה מעורפלת: "ההסתדרות לא מונעת בחירות בחברת בזק, והן יתקיימו בתקופה הקרובה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker