נציגי אזרחים ותיקים: "השרה גילה גמליאל מתעלמת מאיתנו"

סדרה ארוכה של מכתבים נשלחו מעמותת כן לזקן שקיבלה את פרס יו"ר הכנסת ומייצגת אזרחים ותיקים, אל השרה לשויון חברתי גילה גמליאל, בבקשה להיפגש ■ כמעט שנתיים חלפו אך השרה לא מצאה זמן לפגישה ■ לאחרונה פנתה העמותה ליועמ"ש ולמבקר המדינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילה גמליאלצילום: אמיל סלמן

באמצע נובמבר 2015 נשלח אל השרה לשויון חברתי גילה גמליאל, האחראית גם על האזרחים הותיקים, מכתב גלוי מעמותת כן לזקן: "מתנדבי ארגון כן לזקן, לשמירה ולקידום זכויות הזקנים, תלו בך תקוות רבות וצפיות שקולם וזכויותיהם של זקנים והזקנות יקבלו סוף סוף מענה, כפי שכתבנו לך במכתב הברכה עם כניסתך לתפקיד הרם והחשוב כשרה לאזרחים ותיקים.

״לדאבוננו, בחרת למחוק את האזרחים הוותיקים, קרי הזקנים משם המשרד בו את עומדת, במהירות המעוררת סימני שאלה. כמו כן, אנו בכן לזקן נרעשים ומאוכזבים על שלא מצאת לנכון להיפגש עם נציגי הארגון המרכזי האמון על זכויות הזקנים בישראל. מה שמטריד אותנו הוא לא הכבוד הפגוע על כך שלא נפגשנו, אלא הכבוד הפגוע של כלל ציבור הגמלאיות והגמלאים, הזקנות והזקנים שבתקציב לשנים 2016 – 2015, כמעט ולא נמצאים וקולך לא נשמע.

״והנה את, שרה צעירה ונמרצת, נמנעת מלשמוע ולהקשיב לדעתנו, אנשי המקצוע, המתנדבים של כן לזקן הפועלים ללא לאות, מזה 11 שנים, למען זכויותיהם של הזקנות והזקנים בארצנו. הישגינו הרבים בתחום הזכויות הפרטיות, הציבוריות, המשפטיות והחקיקה מדברים בעד עצמם. על כך זכינו להכרה ולתודה מהזקנות והזקנים שסייענו להם ומגורמים שונים וב- 2014 אף קיבלנו את פרס יו"ר הכנסת".

המכתב הזה פתח סדרה ארוכה של מכתבים שהגיעו כולם ל-TheMarker, במהלכה מבקשים אנשי העמותה שוב ושוב פגישות בנושאים שונים וכואבים, החל מגובה קצבאות הזקנה, דרך ניצול והתעללות כלכלית בקשישים, קידום מהלך הסברה נגד הונאת קשישים, קושי לקבל הנחות ארנונה לאזרחים ותיקים על פי חוק ברשויות המקומיות, בקשת פטור או הנחה בתשלום ארנונה לקשישים שחיים כדיירי משנה (בשכירות בחלק מדירה) ועוד. עד היום, כמעט שנתיים מאז שנכנסה לתפקידה במאי 2015, עדיין לא מצאה השרה זמן להיפגש עם אנשי העמותה.

באין פגישה עם השרה נפגשו הנציגים עם מנכ״ל משרדה בנובמבר 2015. לאחר מספר חודשים הם שלחו לשרה עוד מכתב: "בזמנו, ביקשנו פגישה עמך, ולפי המלצתך, נפגשנו עם מנכ"ל משרדך מר אבי כהן. בפגישה נדונו נושאים שונים, אך לצערנו, כל ניסיונותינו לקבל התייחסות לנושאים שהעלנו, עלו בתוהו".

באוקטובר אשתקד פנה יו"ר העמותה, עו"ס נתן לבון, לנציב שירות המדינה וכתב: "הננו נאלצים לפנות לכבודך ולבקש את התערבותך לאור העובדה המצערת שהשרה גילה גמליאל באופן עקבי ושיטתי אינה עונה למכתבי "כן לזקן. למיטב ידיעתנו התנהגות זו נוגדת את הוראות החוק והמינהל התקין ואבקש את התערבותך לשינוי התנהגות פסולה זו". בשלב זה גם המכתבים האלה לא עזרו, ולא נקבעה פגישה עם השרה גמליאל.

מהמשרד לשוויון חברתי סירבו להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker