אושר לקריאה שנייה ושלישית: קירוי, חימום, מים וחשמל למאבטחים ושומרים

ועדת העבודה והרווחה אישרה היום (ג') פה אחד את ההצעה ■ המפר את הוראות החוק צפוי לקנס של 20 אלף שקל, ובית הדין לעבודה רשאי להעלות את גובה הפיצויים ל-200 אלף שקל בנסיבות מחמירות

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ועדת העבודה והרווחה אישרה היום (ג') פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק, לפיה מעסיק של עובד בענף השמירה והאבטחה יעמיד לרשותו עמדה מקורה או מוצלת המוגנת מגשם ושמש, מצוידת באמצעי חימום או קירור. המעסיק לא ימנע מהמאבטח את השהות בעמדה במהלך העבודה, בכפוף לצרכי האבטחה. ההצעה מוזגה מהצעות שהוגשו על ידי חברת הכנסת יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו), ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) וח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת). עוד נכתב בהצעה כי המעסיק יספק למאבטח מים, גישה לנקודת חשמל ומקום להנחת חפציו האישיים, בנוסף לביגוד מתאים לתנאי מזג האוויר.

על פי הצעת החוק, המפר את הוראות החוק צפוי לקנס של 20 אלף שקל, ובית הדין לעבודה רשאי להעלות את גובה הפיצויים ל-200 אלף שקל בנסיבות מחמירות. החוק יכנס לתוקפו חצי שנה מיום פרסומו וקנסות יחלו להינתן שנתיים מיום כניסת החוק לתוקף.

יצויין כי עלות הצעת החוק מוערכת ב-16 מיליון שקלים בשנה, זאת על פי חישובי מרכז השלטון המקומי.

ח"כ מלינובסקי טענה בדיון כי "לא ייתכן שבישראל של שנת 2017 קיימת פגיעה משמעותית ואי התייחסות לצרכים הבסיסיים של העובדים. נחשפתי לכך שמאבטחים במוסדות ובמבנים ציבוריים שונים סובלים מתת תנאים במקום עבודתם - מחסור בציליות ובעמדות המגינות עליהם מפני מזג האוויר, חוסר במיזוג וחימום וביגוד שאינו תואם את תנאי מזג האוויר. תנאים בסייסים אלה היו אמורים להיות מובנים מאליהם, אבל לצערי אינם מתקיימים תמיד בשטח".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר בדיון: "זהו חוק חשוב מאין כמותו לעובדים מוחלשים, יש לו שיניים והוא יעשה שינוי. ההסתדרות תסייע באכיפת החוק. אנחנו מחויבים לציבור הזה".

ממרכז השלטון המקומי נמסר: "מרכז השלטון המקומי מברך על קידומה של הצעת החוק בשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה, מרכז השלטון המקומי, ההסתדרות וארגוני מעסיקים. זהו חוק חשוב המאזן בין צורכי המאבטחים לבין היכולות של המעסיקים ומזמיני השירות לספקם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker