ההסתדרות הלאומית: אוניברסיטת אריאל פיטרה מרצה בגלל מעורבותו באיגוד העובדים

מרצה בסגל הזוטר באוניברסיטת אריאל הושעה מתפקידו, לדברי ההסתדרות הלאומית בשל מעורבותו בהובלת התארגנות עובדי האוניברסיטה ■ אוניברסיטת אריאל: "העובד נחשד בשימוש שלא כדין במאגרי המידע של האוניברסיטה"

ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוניברסיטת אריאלצילום: מוטי מילרוד
ז'נאן בסול

מרצה בסגל הזוטר של אוניברסיטת אריאל וממובילי התאגדות העובדים באוניברסיטה, הורחק והושעה מעבודתו בשבוע שעבר, לטענת ההסתדרות הלאומית, "ללא כל הליך בירור או שימוע, ובשל מעורבותו במהלך ההתארגנות". המרצה, שעובד באוניברסיטה קרוב ל-10 שנים, החל בשבוע שעבר - לצד 25 עובדות ועובדים נוספים - לאגד את עובדי האוניברסיטה במסגרת ההסתדרות הלאומית.

עוד טוענת הלאומית כי יום לפני הכרזת הארגון על ייציגות, ישב המרצה יחד עם סטודנט באוניברסיטה, שהוא עובד בלאומית ויחס הם "סקרו את רשימת המצטרפים להתאגדות וסימנו בה מי עובד מנהלה ומי עובד סגל הוראה", בזמן שעשו זאת, לטענת הלאומית, הגיע קצין ביטחון למשרדו וטען שהוא "פורץ למשרדי המכללה". יום למחרת זומן המרצה למשרדי הדיקנט ושם נאמר לו כי הוא מושהה מעבודתו עד להודעה חדשה.

ההסתדרות הלאומית טוענת לפגיעה קשה בהתארגנות עובדי האוניברסיטה, וכי את הפגיעה היא מנסה לכסות בטענה כי המרצה הוציא "נתונים רגישים" ממאגרי המידע של האוניברסיטה. "אותם ״נתונים רגישים״ להם טוענת האוניברסיטה הם - אלפון של סגל המרצים, אליו יש גישה לכל מאות עובדי המנהלה באוניברסיטה. טענה מגוחכת והזויה עד כי לא ניתנת להבנה", כך על פי הודעת הארגון.

מאוניברסיטת אריאל נמסר בתגובה: "אוניברסיטת אריאל מכבדת את זכות ההתארגנות של עובדיה, זאת תוך שמירה על החוק והכללים. העובד לא פוטר אלא נחשד בשימוש שלא כדין במאגרי המידע של האוניברסיטה בשיתוף עם פעיל מההסתדרות הלאומית ולכן הוצא לחופשה מהאוניברסיטה עד לתום הבירור ע"י הגורמים המוסמכים לכך ובמקביל הוגשה תלונה למשטרה בנדון. בתום הליך הבדיקה הפנימי של האוניברסיטה יוזמן העובד להליך בירור מול הגורמים המוסמכים באוניברסיטה ובו יוכל להשמיע את טענותיו כנדרש על פי חוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker