לא עמדה בתנאי הנציבות לניהול - אך מונתה למנכ"לית מועצה מקומית עקרון

רינת דנון לא ניהלה גוף גדול או מספר גדול של אנשים, אך לפני שבועיים מונתה לתפקיד מנכ"לית מועצה מקומית קרית עקרון ■ בינתיים ממתין לה תפקיד ראש הרשות לקידום מעמד האשה במשרד לשוויון חברתי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנין מועצה קרית עקרוןצילום: ניר שמול

רינת דנון, חברתה מילדות של השרה גילה גמליאל עוד מגדרה, מונתה לפני שבועיים לתפקיד מנכ"לית מועצה מקומית קרית עקרון. לא ברור בשל אילו קריטריונים בדיוק קיבלה דנון את התפקיד, שכן על פי קורות החיים שלה, לא ניהלה עד היום ארגון או מספר גדול של אנשים.

עם זאת, השרה גמליאל התעקשה כי דנון תעמוד בראש הרשות למעמד האישה, במשרד לשוויון חברתי. המועמדות נפסלה על ידי שתי ועדות של הנציבות, וכן על פי חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, בדיוק בשל הסיבה הזו: דנון לא עמדה בתנאי הסף לתפקיד המקביל לתפקיד מנכ"ל משרד ממשלתי, כיוון שלא ניהלה מימיה גוף גדול. קורות החיים של דנון מורכבים בעיקר מהיותה היועצת והעוזרת הצמודה  לשרה גמליאל, בתפקידיה השונים, במשך שנים רבות.

לאחר שהבינה שלא תעבור את שירות המדינה עם קורות החיים האלה, פנתה דנון לתפקידים אחרים. בחודשים האחרונים שימשה כמזכירה בלשכת ראש מועצה מקומית עקרון, עד שלפני שבועיים מונתה לתפקיד המנכ"לית. מדובר בהחלטה פנימית של ראש המועצה, שלא נדרשת לקבל את אישור משרד הפנים.

עם זאת, הסכם העבודה כפוף למשרד הפנים ודורש את אישורו. "מסמכי הבקשה לאישור חוזה אישי הועברו לבדיקת המשרד בימים האחרונים, והם נמצאים בבדיקה", אומר דובר המשרד.

מאז ינואר 2016 נותר תפקיד ראש הרשות לקידום מעמד האישה ללא מינוי. בחודשים האחרונים עמד בראשו מנכ"ל המשרד, אלא שבקשה של השרה להאריך את התפקיד בפועל, נתקל בהתנגדות של הנציבות. בשבועות האחרונים פנה TheMarker פעמיים לשרה גמליאל בשאלה מתי היא מתעדת למנות מינוי קבוע. התשובה היתה בקרוב מאוד, אלא שהדבר לא קרה עד היום.

"מדובר במסלול עוקף שמטרתו להכשיר את  המעבר של דנון אל התפקיד שהיא באמת מעוניינת בו", אומר מקורב למשרד לשוויון חברתי, "בל נתפלא אם תפקיד ראש ברשות  יישאר פנוי , ובתוך כמה חודשים עד שנה תוגש שוב בקשה למנות  את דנון, שהפעם תוכל להתפאר בתפקיד מנכ"ל בקורות החיים שלה".

קרית עקרון סמוכה לגדרה, ממנה הגיעו גם גמליאל וגם דנון. אחיה של השרה גמליאל, יואל גמליאל, הוא היום ראש מועצה מקומית  גדרה

ממועצה מקומית עקרון נמסר: "עו"ד רינת דנון מונתה כמנכ"ל המועצה המקומית קרית עקרון. מינויה אושר פה אחד על ידי הועדה לבחינת מינוי מנכ"ל הכוללת נציג משרד הפנים, וזאת לאחר שהועדה בחנה את מלוא התנאים הנדרשים על פי הוראות משרד הפנים לתפקיד זה.  מינוי זה זכה לאישור מליאת המועצה המקומית קרית עקרון והועבר כמקובל  לאישור משרד הפנים. ראש המועצה חובב צברי רואה חשיבות רבה בקידום נשים ראויות  לתפקידי מפתח בשירות הציבורי בכלל ובמועצת קרית עקרון בפרט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker