שביתת מחאה בארנסט אנד יאנג: "זו רק יריית הפתיחה"

מאות מעובדי פירמת רואי החשבון עצרו את יום עבודתם במחאה על עיכובים בחתימת הסכם קיבוצי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שביתת המחאה בפתח משרדי ארנסט אנד יאנג

כאלף עובדי פירמת ראיית החשבון הגדולה במדינה, ארנסט אנד יאנג (ey), נטשו הבוקר (ד') את משרדיהם וירדו אל רחבת הבניין המרכזי בת״א (רח' עמינדב 3) לאסיפת מחאה. זאת, לדבריהם, על רקע הסחבת וגרירת הרגליים מצד ההנהלה בכל הנוגע לחתימת הסכם קיבוצי ראשון בחברה ובענף ראיית החשבון כולו.

EY ישראל (ארנסט אנד יאנג – קוסט פורר גבאי את קסירר) חברה לפירמה העולמית EY Global בשנת 1994. מבין החברות הנסחרות במדד ת"א 35 הם מבקרים את הדוחות הכספיים של: קבוצת דלק, אלביט מערכות, גזית גלוב, ביג, בנק לאומי, אבנר חיפושי נפט, נייס. חוץ מחברת נייס שפירסמה כבר את דוחותיה נראה כי אם השביתה תימשך, הדבר עלול לפגוע ביכולתן של החברות הציבוריות שדו"חותיהם מבוקרים על ידי החברה להגיש את התוצאות הכספיים בזמן.

התאגדות העובדים בפירמה נוסדה לפני כשנה, ופחות מיממה לאחר הקמתה הכירה ההנהלה בנציגות העובדים שבחרו להתאגד בהסתדרות הכללית. במהלך החודש האחרון חלה התקדמות במו״מ בין שני הצדדים, אך לפי התאגדות העובדים בחרה אמש ההנהלה לפוצץ את המו״מ והקשיחה את עמדותיה.

יו״ר ההתאגדות בפירמה, אהד כהן, אמר לעובדים הנאספים בחוץ כי ״האסיפה היום היא רק יריית הפתיחה. אם ההנהלה לא תתעשת, לא נהסס לפתוח בעיצומים שישפיעו בוודאות על ביקורת הדו״חות הכספיים של שליש מהחברות הציבוריות הגדולות במשק, שאמורים להיות מוגשים עד סוף חודש מרץ. אנחנו אוהבים את הפירמה ורוצים להמשיך לעבוד בה, אבל גם לנו מגיעים תנאי העסקה טובים ומשופרים באופן משמעותי מהמצב כיום".

מה הדרישות שלכם מההנהלה ?

"אנו דורשים את שיפור תנאי העסקה בפירמה. המצב שלנו לא טוב. חלק מהעובדים מרוויחים שכר מינימום ועובדים מעל ל 12-13 שעות ביום, בלי קרן השתלמות או סבסוד ארוחת צהרים. הדרישות שלנו הינם שהחברה תחל להפקיד כספים משמעותיים בקרן השתלמות לעובדים שיש להם ותק של שנתיים ולא תסתפק בהפקדה של 50 שקל בחודש".

״ההנהלה צריכה להפנים שקיים מודל חדש ביחסי העבודה בפירמה. מודל שבנוי על הדדיות והסכמה בין שני הצדדים ולא על ידי הכתבות חד צדדיות של חברי הנהלה. היתה לנו התקדמות קטנה במשא ומתן עם ההנהלה, אבל היא לא מספיקה ואנו רוצים להגיע למצב בו נוכל לחתום על הסכם בחודש הקרוב".

מארנסט אנד יאנג נמסר בתגובה: "הנהלת EY מקיימת מזה למעלה משנה מו"מ עם נציגות העובדים מתוך מטרה להגיע להסכם קיבוצי ראשון ובמסגרתו הושגו הסכמות רבות וחלה התקדמות משמעותית, לרבות היענות של ההנהלה לחלק מהבקשות להן משמעות כלכלית משמעותית. לצערנו, למרות ההסכמות וההתקדמות במשא ומתן בתקופה קצרה יחסית, בחרו ועד העובדים וההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה שלדעתנו אין לו מקום. אנו מצפים מנציגות העובדים לחזור לשולחן הדיונים ולהמשיך ולנהל מו"מ מתוך כבוד והערכה הדדית ומתוך אחריות כלפי עובדי הפירמה, מנהליה, שותפיה ולקוחותיה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker