טלי חרותי-סובר

הבוקר החלו עובדי רפאל לחסום את הכניסות בבניין ההנהלה במכון דוד בקריות. זאת בעקבות פיצוץ במשא ומתן בנושא ההסכם הקיבוצי החדש בין ועד מנהלי והנדסאי רפאל לבין ההנהלה. צעדי הוועד, המייצג מעל ל-1,500 עובדים, ננקטו על רקע הכרזת סכסוך העבודה בחברה, שאף אושר על ידי ההסתדרות הכללית, וחלוף 14 ימי הצינון שהוכרזו והסתיימו בשבוע שעבר.

מוביל המאבק וסגן יו"ר הוועד, מאיר ברנס, אמר כי "הניתוק והאטימות של ההנהלה שוברים שיאים חדשים ברפאל. השכר של העובדים האחראים על הביטחון הלאומי של ישראל נשחק בצורה חדה מאוד בשנים האחרונות, בעוד חברי ההנהלה הפכו לרודפי ממון. זוהי רק ההתחלה במאבק הצודק שלנו לחתימת הסכם קיבוצי שישפר בצורה משמעותית את תנאי ההעסקה שלנו".

עובדי רפאל הם בין שיאני השכר של המגזר הציבורי, כפי שעולה, שנה אחר שנה, מדו"ח הממונה על השכר. ממוצע השכר של עובדי החברה גבוה משל עובדי החברות הביטחוניות האחרות, ועמד ב-2015 על כ-24,400 שקל לחודש. מבין החברות הממשלתיות בכלל עומד שכרם של עודי רפאל במקום החמישי, אחרי נמל חיפה, נמל אשדוד, חברת הנמלים וחברת החשמל. בשנת 2015 היה מנכ"ל רפאל, ידידיה יערי, השני ברשימת מקבלי השכר במגזר הציבורי, עם משכורת של 100 אלף שקל לחודש. לדברי הועד המנהלי, המייצג גם את המהדנסים, שכרם נמוך משמעותית מן השכר הממוצע ברפאל, ומגיע לכמחציתו

מהנהלת רפאל נמסר: "רפאל מנהלת המשא ומתן מול הוועד ולא דרך אמצעי התקשורת"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker