קידום מהיר: המקורב לכץ שמונה לממלא מקום מנכ"ל הביטוח הלאומי - תוך ארבעה חודשים

אחרי ארבעה חודשים בלבד בתפקיד סמנכ"ל משאבי אנוש, מזניק השר כץ את רמי גראור, לשעבר סמנכ"ל משאבי אנוש של התעשייה האווירית, לתפקיד ממלא מקום המנכ"ל ■ מינויו של מאיר שפגילר לתפקיד המנכ"ל מוקפא לבקשת היועמ"ש, בשל דו"ח מבקר המדינה בנושא קק"ל

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים כץ
חיים כץצילום: אוליבייה פיטוסי

שר העבודה והרווחה, חיים כץ, החליט היום למנות את רמי גראור לממלא מקום מנכ''ל הביטוח הלאומי. גראור משמש כסמנכ''ל משאבי אנוש לארגון ומנהל בביטוח הלאומי בארבעת החודשים האחרונים. לפני כן היה סמנכ"ל משאבי האנוש של התעשייה האווירית ומקורבו של כץ, שהיה יו"ר ועד העובדים. גראור הוא בעל ניסיון ניהולי מצטבר של מעל ל-30 שנה.

הסיבה למינוי נעוצה בכך שהמנכ"ל הקודם, שלמה מור יוסף, סיים את תפקידו ב-14 לפברואר ולא התבקש על ידי השר להאריכו. בינתיים, מועמדו של השר, מאיר שפיגלר, עד לאחרונה מנכ"ל קק"ל, הגיע לוועדת גילאור לבדיקת מינויים בכירים, אך הוועדה עצרה את בדיקתה לבקשת היועץ המשפטי לממשלה, בעקבות דו"ח מבקר המדינה בנושא קק"ל שפורסם לאחרונה.

כיוון שלביטוח הלאומי אין מנכ"ל בשלב זה, החליט כץ למנות את גראור לתפקיד ממלא המקום עד למינוי הקבוע. ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי "השר מקווה שהליך מינוי המנכ"ל הקבוע יסתיים בקרוב. ועדת גילאור תתכנס שוב ב-8 למארס".

"ההערכות במשרד הן שמדובר בהחלטה פוליטית וצינית, כדי ליצור כאוס מוחלט ולהכריח את הגורמים השונים, כמו היועץ המשפטי לממשלה, ועדת גילאור וחברי הכנסת, לאשר את המינוי המעוכב של שפיגלר", אומרים גורמים מקורבים. "לצערנו, במצב הקיים, כשמנהל משאבי האנוש נמצא כשלושה חודשים בלבד בארגון, הוא עדיין ממש לא מכיר את המטלות המיידיות והאתגרים הגדולים שהמוסד צריך להתמודד איתם. במקביל, עשרות מכרזים לאיוש תפקידים ברמות של מנהלי אגפים במטה ומנהלי סניפים בשטח, מעוכבים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker