בלשניקוב מציג: קוד לבוש למשכן

מנכ"ל הכנסת מעלה בדרגה את קוד הלבוש הנהוג בבית הנבחרים ■ התחרות בין הרשות השנייה למועצת הכבלים והלוויין גואה ■ מה משותף לאופה, ברוקר וכדורסלן? ■ מדוע עובדי נמל אשדוד יעדרו מטקס הרמת הכוסית לחג שבחברה? ■ ג'קי מצא ביצע שורת מינויים רעננה לקראת השנה החדשה

TheMarker digital
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, שיגר אתמול מכתב בתפוצה רחבה, שבו התבקשו כל עובדי המשכן (כולל כו-לם) להתאים את לבושם לכבודה ולמעמדה של הכנסת. על פי ההנחיה של בלשניקוב, החל מה-16 באוקטובר השנה (מועד פתיחת מושב החורף) יתבקשו העובדים להקפיד על הכללים הבאים: נשים יתבקשו להימנע מהופעה בגופיות, חולצות בטן, חולצות קצרות ומכנסיים קצרים.

העובדים יכולים להתנחם בכך שהנוהג החדש במשכן טרם מחקה את הפרלמנט האיטלקי, שם הגברים מחויבים להתייצב עם מקטורן - ובדיוני המליאה, גם עם עניבה נאותה.


חתונה היסטורית

מה משותף לאופה, ברוקר וכדורסלן? חתונתם של ענת ודש ויוני אבישר, שנערכה ביום ראשון, חיברה את הקצוות. מולי אבישר, אבי החתן, שיחק בעבר במכבי תל אביב כדורסל והיה שותף למכירת חברת הברוקרים נשואה. הנדוניה שהביאה עימה הכלה, לעומת זאת, כללה את מאפיית ודש הריחנית. ה"מיזוג" אושר על ידי הרב לאו, ואת הצ'קים נתנו רבים מחברי אצולת הממון בישראל: דייוויד פדרמן, אליעזר פישמן, צבי לובצקי - מבעלי איי.בי.איי, אליעזר כרמל - לשעבר שותפו של אבישר בנשואה והפרסומאים-השותפים - ראובן אדלר ואייל חומסקי.

דאבוש נגד מוקדי

התחרות הסמויה בין יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, ויו"ר מועצת הכבלים, יורם מוקדי, חוזרת במלוא עוזה. אתמול התפרסם הדו"ח השנתי של הרשות השנייה, בסמיכות מפתיעה למסיבת העיתונאים של מועצת הכבלים, שנערכה אתמול בבוקר. למסיבת העיתונאים של המועצה לא הוזמנו נציגי הרשות השנייה - אף על פי שלאירוע הוזמנו והגיעו כל בכירי תעשיית הטלוויזיה.

בפעם הקודמת הזמינה הרשות השנייה את מוקדי וראשי מועצת הכבלים לכנס רגולטורים בירושלים - דווקא ביום בחירת הזוכים במכרז ערוץ הכנסת.


עושים גלים בנמל (1)

האיש החזק בקרב ועדי נמל אשדוד, אלון חסן, הורה בשבוע שעבר לעובדים להיעדר מטקס הרמת הכוסית לרגל ראש השנה. הסיבה: החלטת החברה לקיים טקס משותף לכל עובדי הנמל, בניגוד לדרישת הוועדים לקיים טקסים נפרדים בכל מחלקה. גם הוועדים בנמל חיפה הורו לעובדים להחרים את טקס הרמת הכוסית מאותה הסיבה, כך שראש השנה בנמלים לא מסתמן בינתיים כחג שמח במיוחד.


עושים גלים בנמל (2)

בקבלת פנים לרגל השנה החדשה שנערכה אתמול בנמל חיפה, התריע עודד פלר, נשיא לשכת המסחר והתעשייה של אזור חיפה והצפון, כי איומי השביתות של העובדים והרכילות האישית במקום מאיימים על התפתחותו וייצובו של הנמל.

נאומו של פלר היווה המשך למכתב ששלח השבוע לשר התחבורה, שאול מופז. "תן לנמל חיפה פסק זמן משיבושים ורכילות", כתב פלר, שתבע להעניק לנמל תקופה ארוכה של שקט, שבה ייפסקו העימותים בנמל ויימנעו שיבושים בעבודתו.

"נמל חיפה סובל לאחרונה מפרסום שלילי לגבי העימותים עם משרדך", הוסיף פלר בדבריו למופז, "מה שמסיט את תשומת הלב לעניינים שוליים. תושבי חיפה והצפון עושים הכל כדי לחזור לשגרה ולמנף פיתוח והתעצמות לאחר משבר המלחמה והנמל הוא עוגן מרכזי וחשוב, יחיד כמעט, לצמיחת הכלכלה באזור. בידך הדבר".


עוד עידן ברשות

פעם נוספת, נבחר פנחס עידן לתפקיד יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת). הבחירות התקיימו בשבוע שעבר, לאחר שעידן פיזר את הוועד והכריז על בחירות חדשות. הוא עומד לכהן בתפקידו, כיו"ר של אחד מוועדי העובדים החזקים במשק, בחמש השנים הבאות. עידן מונה אף על פי ששמו קושר באחרונה לביקורות של מבקר המדינה, בעניין מינוי קרובי משפחה ומינויים פוליטיים; בני משפחת עידן רבים נמנים, עפ"י החשד, על עובדי רש"ת.


מינויים לראש השנה

מנהל רשות המסים, ג'קי מצא, החליט לרענן את השורות לקראת השנה החדשה והעביר סדרת מינויים בכירים ברשות: אלי פולק (54) ימונה למנהל בית המכס באשדוד, ירדן יופה (48) יחליף את פולק כממונה אזורי מס קנייה ומע"מ בתל אביב, אבי סימני (48) ימונה למנהל בית המכס ומע"מ בירושלים, איציק סוקמן(49) יתפקד כממונה על חקירות מכס ומע"מ בחיפה והצפון וגבי שמעוני (58) עבר לעמדת הממונה על אזורי המע"מ בעכו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker