חלפה שנה - והשרה גמליאל טרם מינתה ראש רשות למעמד האישה

דווקא השרה גילה גלמליאל, שרת השיוויון החברתי אינה ממהרת למנות ראשת רשות לקידום מעמד האישה, תפקיד אותה מייעדת למקורבת שלא מקבלת את אישור הנציבות או היועמ"ש ■ גמליאל: "בקרוב מאוד יהיה מינוי"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילה גמליאל בוועידת דה מרקר, בנובמברצילום: עופר וקנין
טלי חרותי-סובר

למעלה משנה עומד תפקיד ראש הרשות לקידום מעמד האישה במשרד לשיוויון חברתי, ללא איוש, לאחר עזיבתה של ורד סוויד את התפקיד בינואר 2016. סוויד לא ראתה עין בעין עם השרה גמליאל שקיבלה את הרשות במסגרת בניית המשרד, ממשרד ראש הממשלה, שם פעלה מאז הקמתה.

על אף שמדובר בתפקיד חשוב, נדרש ומתוקצב, לא טרחה השרה למנות איש לתפקיד לאחר שנתקלה בקשיי מינוי של המועמדת המועדפת עליה עו"ד רינת דנון, חברת ילדות וכן היועצת הפוליטית של השרה.

"גמליאל נפטרה מסוויד עבור חברתה משכבר הימים", אומר גורם מקורב למשרד, "לכולם היה ברור שזו או רינת או אף אחת אחרת".

עם זאת, נציבות שירות המדינה לא אישרה את המינוי לאחר שטענה שזו אינה עומדת בתנאי הסף, וכן בשל זיקתה לשרה. גם היועץ המשפטי לממשלה פסל את המינוי. כך נותר מצב שכ-13 חודשים עומד המינוי מיותם וממתין לאיוש, על אף שבפני גמליאל הוצגו נשים ראויות אחרות, אך היא פסלה אותן.

עוד חודש בדיוק ייחגג יום האישה הבינלאומי. פנייה לנציבות שירות המדינה, האחראית על כח האדם במשרדי הממשלה העלתה התנערות. שם טוענים כי מדובר בתפקיד אימון ולכן  הכדור נמצא במגרש של השרה. מלשכתה של גמליאל נמסר "בקרוב מאוד תמונה מנהלת לרשות לקידום מעמד האישה". לא ברור אם תהיה זו דנון או אחרת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker