תשלום משכורת ב-10 לחודש הוא הלנת שכר

עו"ד דרור גל, ממשרד עוה"ד סטריקובסקי, גל, ברוך, פורת ושות': החוק קובע כי שכר צריך להיות מועבר לעובד בין ה-1 בכל חודש ועד ה-9 לאותו החודש

עינב בן יהודה
עינב בן יהודה

כשליש מהשכירים מקבלים את משכורתם ב-10 לכל חודש. עו"ד דרור גל, ממשרד עוה"ד סטריקובסקי, גל, ברוך, פורת ושות', המתמחה במשפט מסחרי ודיני עבודה, מציין כי על פי החוק מדובר בהלנת שכר. לדבריו, החוק קובע כי שכר צריך להיות מועבר לעובד בין ה-1 בכל חודש ועד ה-9 לאותו החודש (כולל), אלא אם נקבע מועד אחר לתשלום על פי הדין. "גם כאשר מדובר במעסיק המשלם לעובדים חלק מהשכר ב-1 לכל חודש, ואת יתרתו לאחר ה-9 בחודש, מדובר בהלנת שכר", מדגיש גל. "במידה שעובד פונה לביה"ד בטענה כי שכרו הולן מכיוון ששולם ב-10 לחודש, וביה"ד פוסק לטובת העובד, יידרש המעסיק לשלם פיצויי הלנת שכר מה-1 בחודש", הוא מוסיף.

גל מוסיף כי עובד שלא קיבל שכר יכול לפנות לביה"ד בדרישה לחייב את מעסיקו לשלם לו את השכר המגיע לו ופיצויי הלנת שכר, עובד שקיבל שכרו באיחור יכול לפנות לביה"ד בבקשה לפיצויי הלנת שכר תוך 60 יום מיום קבלת השכר. "הזכות מתיישנת, אלא אם כן שכרו של העובד הולן שלוש פעמים בתקופה של 12 חודשים. אז יכול העובד להגיש תביעה תוך שלוש שנים ממועד הלנת השכר הראשונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ