טלי חרותי-סובר

בשבועיים האחרונים הגישו את מועמדותם לנבחרת הדירקטורים השלישית 1600 איש, רק 272 מתוכם הן נשים, ורק עשרות בודדות בני האוכלוסייה הערבית, חרדים ואנשים עם מוגבלויות. המועד האחרון להגשת המועמדות  הוא ה-20 לפברואר 2017.

הליך איתור מועמדים לכהונה כדירקטורים בחברות הממשלתיות הינו הליך הפתוח לכלל הציבור, בהתאם לתנאי הסף שנקבעו. בסיומו תגובש רשימת המועמדים לכהונה כדירקטורים מקצועיים ב-61 החברות הממשלתיות ובחברות הבנות והמעורבות. ברשות החברות הממשלתיות מתכננים לסיים את תהליך האיתור, המיון וגיבוש רשימת המועמדים במהלך יוני 2017.

רשימה זו תצטרף לרשימת המומלצים לשרים שגובשה ב-2015, כך שהמאגר העומד לרשות השרים יגדל. מידע על הליך האיתור על שלביו השונים ומכלול הקריטריונים שיופעלו במסגרתו מפורסם באתר רשות החברות הממשלתיות.

סגנית בכירה למנהל הרשות ומנהלת יחידת הדירקטורים, מירה מינס, אומרת כי "נשים מהוות כיום כבר 50% מהנבחרת. זו ההזדמנות שלנו, הנשים, להשתלב במרכז במרכז צמתי קבלת החלטות וההשפעה על הניהול הכלכלי של ישראל. אני קוראת ומזמינה נשים להגיש מועמדות ולקחת חלק בהצלחה.

"בנבחרת החדשה שמנו דגש על גיוון ופתיחת הנבחרת ליוצאי אתיופיה, חרדים, אוכלוסייה ערבית ואנשים עם מוגבלויות, והמטרה שלנו היא להנגיש את החברות הממשלתיות לציבור. בדרך כלל יש ביקורת רבה על גופים שלא נותנים הזדמנות לנשים להגיש מועמדות, ואנחנו כאן משריינים מראש 50% מהמקומות בנבחרת לנשים ונותנים דגש מיוחד על גיוון אוכלוסיות. כל שנותר הוא להגיש מועמדות ולקחת חלק בניהול המקצועי ובממשל התאגידי של החברות הממשלתיות".

בסך הכל בחרו השרים עד היום 280 מועמדים מתוך הנבחרות לכהונה כדירקטורים בחברות הממשלתיות. חלקם סיימו כהונתם (כמו, לדוגמא, בשל מכירת חברות החוף לעיריית תל אביב ביולי 2016), חלקם עודם בתהליכי סיווג בטחוני ואישורים שונים, ו-242 מכהנים בפועל.

נשים מהוות 45% מסך הדירקטורים המכהנים בכלל החברות הממשלתיות (ו-51% מתוך ממוני הנבחרת בדירקטוריונים), לעומת 32% נשים מבין כלל הדירקטורים, בתקופה שקדמה לרפורמת הנבחרת. בחברות הגדולות נשים מהוות 50% מסך הדירקטורים. כ-12% מכלל הדירקטורים המכהנים בחברות הממשלתיות כיום, נמנים על האוכלוסייה הערבית (16% מתוך ממוני הנבחרת), לעומת אחוזים בודדים מתוך כלל הדירקטורים בתקופה שקדמה לרפורמה. גם מספרם של יוצאי העדה האתיופית בקרב הדירקטורים המכהנים גדל בהשוואה לתקופה שלפני הנבחרות.

גם ברשימת מומלצי נבחרת 2017 ניתן דגש רב על ייצוג הולם לנשים, אוכלוסייה ערבית, יוצאי העדה האתיופית, חרדים, עולים חדשים ואנשים עם מוגבלויות. הפרופילים הדרושים בנבחרת החדשה, על פיהם נבדקים המועמדים: פרופיל ניהולי בכיר, פרופיל מומחה פיננסי, פרופיל מומחה משפטי, פרופיל טכנולוגיה וחדשנות ושלושה פרופילים של מומחי תוכן בנושאי הביטחון, התשתיות והתחומים החברתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker