מה מגיע לכם כשהילד חולה: הסרטון הויראלי של ח"כ רחל עזריה

הסרטון של רחל עזריה הפך לויראלי בפייסבוק בתוך שעות ספורות - כיוון שהוא מלמד בדקה וחצי מה מגיע להורים בנושא מחלת ילד

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ רחל עזריה
ח"כ רחל עזריהצילום: אמיל סלמן

חברת הכנסת רחל עזריה פרסמה היום (א') סרטון שהפך לויראלי כמעט מיד. הסרטון שמופיע בפייסבוק רלוונטי במיוחד, כיוון שהוא עוסק בזכויות ההורים העובדים, שהילד שלהם חולה. על פי חוק, אומרת עזריה, היום הראשון למחלת הילד הוא על חשבוננו, היום השני חצי על חשבון המעסיק וכך גם השלישי. רק מהיום הרביעי ואילך התשלום במלואו על חשבון המעסיק. אגב, זה החוק גם כשמדובר במחלה של העובד עצמו. עם זאת, כיוון שלא פעם יש חלוקה בין ההורים – היום הראשון עם האמא, והיום השני עם האבא – יצא שבמקרים רבים, היומיים הראשונים היו נופלים על חשבון ההורים העובדים.

יחד עם חברי הכנסת רועי פולקמן ומירב מיכאלי חוקקה עזריה חוק, הקובע כי מחלת הילד לא קשורה להורה שנשאר איתו, כך שכבר מן היום השני קיימת השתתפות של המעביד.

"החוק עבר כבר לפני כמה חודשים אבל אתם לא יודעים עליו ולא מנצלים אותו" אומרת עזריה ומציעה: "שתפו את הסרטון, ספרו לחברים שלכם על הזכויות שלכם וחסכו כמה ימי חופשה".

איך זה עובד? נשארתם עם הילד בבית - היום הראשון הוא על חשבון ההורה, היום השני הוא כבר בחציו על חשבון המעסיק, כך שהורה שנשאר אינו צריך לקחת יום חופש - אלא לדווח למשאבי אנוש שהוא/היא נשארו עם הילד, וזה יום המחלה השני - כך שיש לנכות לו חצי יום חופש, ולא יום שלם. כנ"ל ביום השלישי והיום הרביעי, שכאמור ממנו והלאה ימי המחלה על חשבון המעסיק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker