ניסנקורן תוקף את כבל: "ישב אצלי בחדר ושיקר בלי למצמץ"

בתגובה להודעתה של שלי יחימוביץ' כי תתמודד לראשות ההסתדרות מטעם סיעתו של איתו כבל, טען ניסנקורן כי כבל הפר הסכמים: "ישב אצלי בחדר לפני עשרה ימים ואישר את ההסכם בינינו לבין סיעת הבית החברתי" ■ כבל: "אין מצב שלא יהיו בחירות במשך שמונה שנים"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורןצילום: עופר וקנין

(עודכן) האם ח"כ איתן כבל הפר הסכמים בינו לבין יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן? בתגובה להסכם שנחתם הבוקר (א') בין כבל וח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני), במסגרתו תתמודד יחימוביץ' על ראשות ההסתדרות מטעם סיעתו של כבל, הבית החברתי, טען ניסנקורן כי מדובר בהפרת הסכמים.

לדבריו, "יש לנו אורח שמגיע פעם ב-5 שנים, אבל אנחנו מקבלים אורחים בנימוס. אורח שבא והולך כל 5 שנים. הוא ישב אצלי בחדר לפני עשרה ימים ושוב אישר את ההסכם בינינו לבין סיעת הבית החברתי. איתן כבל נתן את ברכת הדרך בלי למצמץ. יושב אצלי בחדר ובלי למצמץ משקר. אמר לי 'אבי, אני ראש המטה שלך להסתדרות, הלוחם מספר אחד שלך'. לא ביקשתי זאת, הוא התנדב. שנתיים הוא מבקש ממני להכניס את הבית החברתי לקואליציה. אני מקווה שהוא לא משקר לאזרחים באותה דרך."

איתן כבל ושלי יחימוביץ'
איתן כבל ושלי יחימוביץ'צילום: דניאל בר און

ניסנקורן המשיך וסיפר כי כבל ביקש להריץ את אחיו בועז לראשות סיעת העבודה בהסתדרות. "היו בחירות ובועז הובס, תמכתי בפיני קבלו ואני אומר זאת באופן גלוי. מי שמחפש איתי קרע, שלא יחפש אותי באידיאולוגיה. אני הולך בצורה ישרה ומי שרוצה להתמודד - שיתמודד, בצורה מסודרת ולא במחטף".

ניסנקורן, שקיבל את התפקיד בירושה מעופר עיני, ללא בחירות, עומד בראש סיעת עוגן, הסיעה הגדולה בהסתדרות. ליחימוביץ' אין סיעה משלה, ולכן ביקשה לעמוד בראש הסיעה שהקים איתן כבל בבחירות האחרונות שנערכו במאי 2012, אז התמודד מול עופר עיני ואף גרף 33% מן הקולות.

בתוך כך, המנכ"ל החדש של מפלגת העבודה, ערן חרמוני, אמר היום כי העבודה תתמוך בבחירות הקרובות לראשות ההסתדרות באבי ניסנקורן. בבחירות שנערכו לאחרונה לתפקיד מזכיר העבודה, ניצח חרמוני את מועמדה של שלי יחימוביץ', יאיר פינק.

איתן כבל הגיב לדברים: "אינני מכחיש שתמכתי בעבר בניסנקורן, ואף במשך תקופה ארוכה מאוד הייתי חוד החנית שלו בכנסת. לאחרונה נוכחתי שעופר עיני הוא עדיין השליט של ההסתדרות, ולכן סברתי שיש לעשות מעשה כדי לשנות את המצב. כל עוד לא היה מועמד הוא היה ברירת המחדל, אך מהרגע שישנו מועמד נוסף אנו חייבים ללכת לבחירות. אין מצב שלא יהיו בחירות לראשות ההסתדרות במשך שמונה שנים, וימנע מחצי מליון עובדים לקבוע מי ינהיג אותם."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker