הקרב על עובדי סופרבוס: ארגון כוח לעובדים ניצח את ההסתדרות

מאז 2009 מפעילה סופרבוס את אשכול בית שמש ופרוזדור ירושלים - כ-9 מיליון נוסעים בשנה ■ סופרבוס: "הנהלת סופרבוס תשתף פעולה עם הארגון היציג הנבחר, במטרה לקדם את החברה ועובדיה מול האתגרים הגדולים"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוס של חברת סופרבוס
אוטובוס של חברת סופרבוס

בבחירות שהתקיימו אמש (ד') בחברת התחבורה הציבורית בין כוח לעובדים וההסתדרות הכללית בחרו העובדים בכוח לעובדים כארגון העובדים היציג שלהם, כך על פי הודעת הארגון.

נהגי חברת סופרבוס בחרו להתאגד בכוח לעובדים בבחירות שהתקיימו ביום ג' ו-ד' השבוע, בה התמודד הארגון מול ההסתדרות הכללית, כך על פי הודעת ארגון כוח לעובדים.

כוח לעובדים הכריז על היותו הארגון היציג בסופרבוס כבר באוקטובר 2015, ובדצמבר 2015 טענה ההסתדרות ליציגות בחברה. משכך, קבע בית הדין הארצי לעבודה ביוני 2016 כי יש לקיים בחירות בין עובדי החברה לבחירת הארגון היציג.

חברת סופרבוס היא חברת תחבורה ציבורית הפועלת מאז 2000. מאז 2009 מפעילה החברה את אשכול בית שמש ופרוזדור ירושלים (כ-9 מיליון נוסעים בשנה), ומאז מארס 2014 את המכרז להפעלת אשכול ה"עמקים" של משרד התחבורה, אשכול הכולל את יישובי עמק יזרעאל, יקנעם עילית, עמק בית שאן, טבריה, דליית אל כרמל, עוספייה עפולה והסביבה. קווי החברה כוללים קווים בין-עירוניים גם לכרמיאל, צפת, מגדל העמק ועוד.

מחברת סופרבוס נמסר בתגובה: "הנהלת סופרבוס תשתף פעולה עם הארגון היציג הנבחר, במטרה לקדם את החברה ועובדיה מול האתגרים הגדולים, ולמען ציבור הנוסעים".

ההסתדרות הוציאו הודעה לנהגים ובה נכתב: "עובדות ועובדי סופרבוס היקרים, ההסתדרות הכללית החדשה וועד העובדים מטעמה מכירים בתוצאות הבחירות. אנו מודים למאות העובדים שהצביעו עבורנו, ומודיעים כי כל מי שהצטרף כחבר הסתדרות חברותו עדיין תקפה וכך תישאר"

מההסתדרות הכללית נמסר בתגובה כי "ההסתדרות היא ארגון עובדים הגדול בישראל, המייצג ציבור של עשרות אלפי נהגים בתחבורה הציבורית ובענף ההיסעים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker