אומ"ץ מאיימת בבג"ץ: יש לפסול את מועמדות שמיר ליו"ר התעשייה האווירית

מינויו של יאיר שמיר חוזר לוועדה לבדיקת מינויים בכירים בחברות ממשלתיות, שתדון בו בעוד כעשרה ימים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר שמירצילום: אוליבייה פיטוסי
טלי חרותי-סובר

סאגת מינויו של יאיר שמיר ליו"ר התעשייה האווירית לא מסתיימת: מכתב ששלח היום (ב') עו"ד יובל יועז, היועץ המשפטי של תנועת אומ"ץ, לבלהה גילאור, שופטת בדימוס ויושבת ראש הוועדה לבדיקת מינויים בכירים בחברות ממשלתיות. במכתב נאמר כי התנועה תשתמש בכלים העומדים לרשותה, אם מועמדותו של יאיר שמיר ליו"ר התעשייה האווירית לא תיפסל סופית על ידי הוועדה.

"ב-1 לינואר 2017, החליטה ממשלת ישראל לקבל את ההשגה שהגיש שר הביטחון, אביגדור ליברמן, על החלטת הוועדה לבדיקת מינויים, ולקבוע כי יאיר שמיר הוא בעל כישורים מיוחדים, המאפשרים את מינויו לדירקטור בחברת התעשייה האווירית" - כותב יועז.

עו"ד יובל יועזצילום: תומר אפלבאום

"לשיטתה של תנועת אומ"ץ, מינויו המיועד של מר שמיר ליו"ר דירקטוריון תעשייה אווירית הוא בניגוד לדין, מעורר חשש לפגיעה בטוהר המידות, ולוקה בעיוות של כללי מינהל תקין. זאת, עקב ערב-רב של ניגודי-עניינים שבהם לוקה מר שמיר, נוכח עסקיו הפרטיים המרובים, שבהם הוא ממשיך לשמור על האינטרסים הכלכליים והמסחריים שלו, וכן עקב העובדה שהוועדה למינויים בכירים, בראשות השופטת (בדימוס) גילאור, פסלה את מועמדותו לתפקיד יו"ר התעשייה האווירית.

"התייצבותו של שר הביטחון מאחורי מר שמיר ליו"ר תעשייה אווירית, מעלה שמדובר במינוי פוליטי, וכן את החשש שבכהונתו של מר שמיר בתפקיד זה, הוא ישמש כשלוחו או זרועו הארוכה של מר ליברמן בתעשייה. את זאת כמובן אין לאפשר". אומ"ץ מפצירה בשופטת גילאור שלא לאשר את מינוי שמיר. אך במידה והמינוי בכל זאת יאושר, כך מודיעה התנועה, היא תפנה לבג"ץ, הן כנגד ממשלת ישראל והן כנגד הוועדה.

יצוין כי ישיבת הוועדה מתוכננת ל25 לינואר, ולא ברור אם ההחלטה תינתן ביום הזה או שיידרשו מספר ישיבות בנושא. במידה והוועדה תפסול את המועמדות, ייאלץ שר הביטחון, ואיתו שר הרווחה, חיים כץ, הפועל גם הוא למינויו של שמיר, לקבל את רוע הגזירה ולחפש אחר מינוי אחר. אם הוועדה תאשר את המינוי, כאמור, יגיע הדיון בנושא לבג"ץ. התעשייה האווירית פועלת ללא יו"ר דירקטוריון מאז ספטמבר 2016, אז עזב רפי מאור את תפקידו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker