עובדי קמהדע משבשים את העבודה בעקבות מבוי סתום במו"מ עם ההנהלה

העובדים מוחים על תנאי שכרם, והגברת קצב הייצור מבלי לתת לכך מענה אנושי וכספי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדעצילום: נטי לוי

עובדי חברת התרופות קמהדע החלו הבוקר (ג') שיבשו הבוקר את העבודה במתקן הייצור של החברה, על רקע הגעת המו"מ עם ההנהלה למבוי סתום, כך על פי הודעת ארגון העובדים.

קמהדע היא חברת ביו-פרמצבטיקה ציבורית הנסחרת בבורסות בתל-אביב וניו-יורק. מטה החברה נמצא בנס ציונה, והמפעל בקיבוץ בית קמה. בחברה מועסקי כ- 300 עובדים.

בחודש ספטמבר האחרון הכריזה ההסתדרות סכסוך עבודה בחברה, בין היתר על רקע "מחלוקות הקשורות לקידומי העובדים ושכרם, שחיקת העובדים עקב הגברת היצור עד כדי פי שלושה והטלת אחריות מוגברת על עובדים מסוימת במערכת מבלי שיתוגמלו כראוי. ההסתדרות עוד טוענת כי לאחר ההכרזה על הסכסוך החברה "הודיעה כי היא לא תכבד חלק מסעיפי ההסכם הקיבוצי אליהם התחייבה בעבר, וזאת עד שההסתדרות תחזור בה מההכרזה על הסכסוך".

מהחברה נמסר בתגובה: "קמהדע, חברת ביופארמה בינלאומית מובילה, נמצאת בתנופת צמיחה משמעותית אשר באה לידי ביטוי בגידול בהיקפי הייצור במפעל. זו הסיבה שהחברה הגדילה את מצבת העובדים במפעל בעשרות עובדים נוספים בחצי השנה האחרונה ומשקיעה רבות בהרחבת יכולות והיקפי הייצור. כל עובדי החברה נהנים מהצמיחה והגידול בפעילות המאפשרת תעסוקה איכותית, מקצועית והוגנת למאות משפחות בישראל, רובם בנגב.

ההסתדרות הפרה את ההסכם הקיבוצי במפעל והכריזה סכסוך עבודה תמוה ובלתי מוצדק לפני כמה חודשים, אך מאז העבודה במפעל נמשכה כסדרה, מכיוון שרוב רובם של העובדים מתנגדים לצעדי הוועד ונציגי ההסתדרות הכוחניים והבלתי אחראיים. היום, מספר עובדים בודדים מתוך כ-300 עובדי המפעל בחרו לשבש את העבודה, וההשפעה לכך היא מזערית. ההנהלה מעריכה את תרומת העובדים להצלחה ומקיימת את ההסכם הקיבוצי בחברה כלשונו, וקוראת לוועד ולהסתדרות להימנע מצעדים נוספים מיותרים שעלולים לפגוע בפרנסת העובדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker