טלי חרותי-סובר

מכתב נשלח אתמול (א') לראש עיריית חולון, מוטי ששון, ממבקר המדינה, יוסף שפירא, בנוגע לטענות לפיהן הנהלת העירייה פוגעת בעובדים המוסרים מידע למבקר. מן המכתב עולה, כי למשרד מבקר המדינה הגיעו תלונות מעובדים, לפיהן הנהלת העירייה פוגעת במי שמשתף פעולה עם המבקר, על אף שהחוק קובע כי עליהם לתת למבקר המדינה כל מסמך או מידע רלוונטיים שהוא מבקש.

במכתב נאמר כי הדברים אף נאמרו לששון בשימוע שנערך לו במשרדי המבקר ב-22 לאוגוסט 2016. על אף ההתראה הראשונה, המשיכו התלונות להגיע. "גם לאחרונה התקבלו טענות על היחס כלפי עובדים שפעלו על פי החוק, תוך פגיעה בהם ובשמם הטוב", כותב המבקר. "טענות אלה מצטרפות גם לקושי שהערימה העירייה על צוות הביקורת, במתן אפשרות עיון בדואר האלקטרוני של מנכ"לית העירייה ועובדים נוספים".

את מכתבו מסיים המבקר באזהרה: "לאור חומרת הטענות, אני שב ומדגיש כי כל נסיון לפגוע במי שפועל בהתאם לחוק, וממציא לצוות הביקורת את האסמכתאות והמידע הרלוונטיים לביקורת המתבצעת בעירייה, ייראה כהתנכלות שתחייב את התערבות משרדי" .

כזכור, בביקורת כיכבה חנה הרצמן, מנכ"לית העירייה הוותיקה. מדו"ח שפרסם המבקר לאחרונה, עולה כי העירייה מימנה להרצמן לא מעט חופשות פרטיות שנרשמו כימי עבודה, כולל בסופי שבוע, וכן כרטיסי הצגות, כניסה למוזיאונים, ושיחות טלפון סלולריות פרטיות ויקרות.

לאחר פרסום דו"ח המבקר, נכנס אגף האכיפה של הממונה על השכר במשרד האוצר לפעולה, וביקש מהרצמן להסביר מדוע לא תשיב את הכסף לקופת המדינה. גם ממשרד האוצר נמסר כי ניכר קושי ממשי בשיח, בכתב או בעל פה, עם הרצמן. למנכ"לית ניתנו מספר שבועות למענה.

עיריית חולון בתגובה: "לראש העיר לא ידוע על התנכלות כלשהי לעובדי העירייה. יתרה מכך, מתחילתה של הביקורת, לפני כשנה וחצי, הורה ראש העיר לכל עובדי העירייה לשתף פעולה עם עובדי משרד מבקר המדינה. במידה שישנו מקרה פרטי בו עובד חש כי מתנכלים לו, הוא מוזמן לפנות לראש העיר, או לכל גורם אחר בעירייה שימצא לנכון, והנושא ייבדק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker