כישלון להסתדרות באמדוקס: הוועד שהקימה התפרק בשל אי היענות מצד העובדים

הוועד לא הצליח לגייס את חתימותיהם של שליש מהעובדים, ושלושה מחבריו, וביניהם היו"ר, הגישו את התפטרותם ■ חבר הוועד: "כרגע אנחנו בהולד מוחלט"

טלי חרותי-סובר
משרדי חברת אמדוקס רעננה
משרדי חברת אמדוקס ברעננה

ועד ההסתדרות בחברת אמדוקס נמצא בקיפאון: שלושה מחבריו הגישו את התפטרותם, כשאחד מהם הוא אורי פנחסי, יו"ר הוועד והרוח החיה שמאחורי מאמצי ההתארגנות. לפנחסי הצטרפו של חברי ועד אחרים שעזבו גם את אמדוקס, כאשר חבר ועד רביעי, יוסף כהן, שהיה יד ימינו של פנחסי, פוטר על ידי ההנהלה בטענה לחוסר תפקוד.

"אורי עזב את החברה משתי סיבות", מספר חבר ועד אחר. "הראשונה הייתה חוסר ההצלחה לשכנע את העובדים בחשיבות ארגון עובדים. זו הייתה הסיבה החשובה והמשמעותית. הסיבה השניה הייתה, שכראש צוות שהוצא למיקור חוץ בהסכמת העובדים, הוא קיבל משימה שלא יכול היה לבצע  - ביקשו ממנו לפטר עובד. יו"ר ועד לא יכול לפטר עובד בניגוד לכל עקרונותיו, וכיוון שרצה לעמוד מאחורי האמת של עצמו, החליט לעזוב את החברה".

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס
אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקסצילום: נתן דביר

בזאת נסתם הגולל על ניסיון ההתאגדות שהובילה ההסתדרות באמדוקס. "כרגע אנחנו בהולד מוחלט", מתאר חבר הוועד. "אורי השקיע יותר משנתיים במהלך הזה מתוך אמונה שזה מה שהעובדים רוצים, ואנחנו הצטרפנו אליו. לצערי זה לא צלח".

כזכור, פועלים באמדוקס שני ועדים – אחד שהוקם מטעם ההסתדרות, והשני שהוקם על ידי העובדים, כדי לחסום את כניסת ההסתדרות לחברה. שניהם אינם ועדים יציגים - לא קיבלו את אישור בית הדין לעבודה. ועד ההסתדרות לא הוכיח כי החתים שליש מבין כ-5 אלף העובדים, והוועד הפנימי נדרש להעמיד מאחוריו ארגון עובדים יציג. עם שני הוועדים ההנהלה לא תיקשרה ולא התייחסה כאל נציגי עובדים נבחרים.

"בשנתיים האחרונות השקיעה ההסתדרות מיליונים בהתאגדות הזו, מתוך הנחה שגם תרוויח מיליונים", אומר גורם באמדוקס. "אבל העובדים הוכיחו שוב ושוב שהם פשוט לא מעוניינים. מדובר בכישלון גדול של ההסתדרות, ובהוכחה שבהייטק אפשר לשפר תנאים מבלי לשלם לארגון כמו ההסתדרות".

מאז החלה סאגת ההתארגנות באמדוקס שינתה ההנהלה לא מעט נהלים קיימים, כך שהעובדים הרוויחו בסופו של דבר. בין היתר, כך מדווחים עובדי אמדוקס, הוקמו קבוצות עבודה הכוללות שיחות בין עובדים והנהלה, הוכרז יום ההולדת כיום חופש, וכן שופרו לא מעט תנאי עבודה שהוגשו להנהלה על ידי העובדים.

מהנהלת אמדוקס לא נמסרה תגובה. גם הוועד הפנימי סירב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker