השר כץ מינה את המנכ"לית הזמנית בניגוד לדעת נציב שירות המדינה

נציב שירות המדינה קבע כי אלין אלול אינה מתאימה לתפקיד מנכ"ל משרד הרווחה בפועל - אך השר כץ מינה אותה בכל זאת ■ ביום א' הקרוב יעלה מינויו של אביגדור קפלן לאישור הממשלה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

לאחר מותו הפתאומי של מנכ"ל משרד הרווחה אליעזר יבלון, מונתה אלין אלול, המקורבת לשר הרווחה חיים כץ, לממלאת מקומו. בעקבות זאת פנתה תנועת אומ"ץ לנציב שירות המדינה בבקשה שיבדוק את המינוי. מהתשובה שהגיעה היום (ד') מהנציבות לעו"ד יובל יועז, היועץ המשפטי של אומ"ץ, עולה כי מינויה של אלול נעשה בניגוד לדעתו של הנציב.

שר הרווחה, חיים כץצילום: אבי אוחיון / לע"מ

"השר קיים התייעצות עם נציב שירות המדינה בהתאם להוראות החוק", כתב ליועז היועץ המשפטי של נציבות שירות המדינה, רון דול. "לאחר שנבחנו נתוניה של הגברת אלול, הגיע הנציב לכלל דעה שלא נכון יהיה להטיל עליה את התפקיד". ואולם, השר כץ לא שעה לעצת הנציב, וב-21 בדצמבר הודיע על אישור מינויה הזמני של אלול.

עם זאת, ייתכן כי  כהונתה הזמנית של אלול תסתיים בקרוב. "הצעת השר למינוי מנכ"ל קבע למשרד, של מר אביגדור קפלן, אמורה לקבל בימים הקרובים את אישור הממשלה", סיים דול את מכתבו. כזכור, קפלן (78) הסכים באחרונה להצעה של כץ כי ימלא את התפקיד. בכך יעבור קפלן מהמגזר הפרטי לציבורי, ולתפקיד מאתגר וביצועי באופן מיוחד.

קפלן כבר צלח את ועדת המינויים של הנציבות, ומינויו יובא לאישור הממשלה, ככל הנראה, כבר ביום א' הקרוב.

מעוזיה סגל, יו"ר תנועת אומ"ץ, אמר היום: "התנהלות שר הרווחה בעניין מינוי ממלאת המקום למנכ"ל המשרד מהווה אי תקינות מינהלית חריפה, בוודאי לאור העובדה שהמהלך נעשה לאחר בדיקה עם נציבות שירות המדינה ולאחר שקיבל חוות דעת שלילית. דווקא בימים אלה, בהם ישנו שיח לגבי רפורמה בנציבות המדינה וכוונות לצמצם את סמכויות נציבות המדינה, אנו עדים כאן לדוגמא מצוינת לדרך בה ייראה עתיד המינויים בשירות הציבורי בלא פיקוח.

"אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לשים את כובד משקלו ולבטל את המינוי הזה באופן מיידי. לא ייתכן ששר במדינת ישראל יפעל בניגוד לחוות הדעת של הסמכות המקצועית לעניין המינויים".

מטעמו של השר חיים כץ נמסר כי: "מינויה של גברת אלין אלול לתפקיד ממלאת מקום מנכ"ל משרד העבודה והרווחה נעשה לפי הכללים הקבועים בחוק. לפיהם, התקיימה חובת ההיוועצות עם הנציב, ולאחר שהשר שמע בנפש חפצה את עמדתו של הנציב, הוא מצא כי הגברת אלול היא המועמדת הראויה והמקצועית ביותר לתפקיד עד למינוי מנכ"ל קבוע. החלטתו הועברה כנדרש למזכירות הממשלה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker