משרד העבודה והרווחה: אפליה על רקע לאום בקניוני עזריאלי

בעקבות דיווחים על דחיית מועמדים בדואים לעבודה באבטחה, פנתה נציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה להנהלת עזריאלי: "אין לדחות מועמדים פוטנציאלים שעשויים להתאים לתפקיד רק משום השתייכותם לקבוצה מסוימת"

ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון עזריאלי הנגב. טענות לאפליה כנגד בדואים בהוראת ההנהלה הארצית של קבוצת קניוני עזריאלי (למצולמים אין קשר לכתבה) צילום: אליהו הרשקוביץ
ז'נאן בסול

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, במשרד העבודה והרווחה, פנתה אתמול (ד') במכתב להנהלת קניון עזריאלי בעקבות תחקיר רשת ב' שחשף כי ההנהלה נהגה באפליה כלפי אזרחים בדואים שחיפשו עבודה כמאבטחים. בסמכות הנציבות, זרוע ביצועית בעבודה במישור האזרחי, לטפל בכל חשד לאפליה - בין היתר באמצעות צווים לקבלת נתונים ממעסיק החשוד בהתנהלות פסולה, וכן בהגשת תביעות לבתי הדין לעבודה.

במכתב ששוגר להנהלת הקניון נטען כי "בתחקיר נשמעו עדויות שמהן עולה כי חברתכם הורתה שלא להעסיק מאבטחים בדואים בקניון הנגב בבאר שבע, בעקבות דרישה של יבואן אפל ובעל חנויות iStore בישראל. ממקבץ ההקלטות שנשמעו בתחקיר עולה כי ההחלטה לא להעסיק עובדים בני החברה הבדואית באה בעקבות פריצה שהתרחשה לפני כחודש בחנות iStore שבקניון.

"בנסיבות המתוארות לעיל, עולה חשד לאפליה לכאורה בקבלה לעבודה על רקע לאום, באופן המנוגד להוראות החוק". בנוסף, כך נאמר במכתב, "ההחלטה האם לקבל מועמד/ת לעבודה צריכה להתבסס על שיקולים עניינים ומקצועיים ועל רקע התאמת המועמד/ת לתפקיד. אין לדחות מועמדים פוטנציאלים שעשויים להתאים לתפקיד רק משום השתייכותם לקבוצה מסוימת. משכך התנהלות חברתכם מהווה, לכאורה, אפליה על רקע לאום".

יצוין, כי בהקלטות ששודרו בתוכנית "סדר יום עם קרן נויבך ברשת ב'", נשמע מנהל הסניף בחברת האבטחה המספקת שירותים לקניון מספר כי הגיעה הוראה מההנהלה הארצית של קבוצת קניוני עזריאלי, בעקבות דרישת iStore לפטר עובד בדואי.

מקניוני עזריאלי לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker