ההסתדרות הלאומית הכריזה על איגוד עובדי מיטב דש - ההנהלה טרם אישרה

נמשך המאבק בין ההסתדרות הלאומית להסתדרות הכללית על יציגות העובדים של בית ההשקעות ■ מיטב דש: "לכשיתקבלו הטפסים הם ייבדקו כנדרש וכמקובל"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משרדי מיטב דש
משרדי מיטב דשצילום: ניר קידר
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

הסתדרות העובדים הלאומית שלחה היום (ב') מכתב להנהלת בית ההשקעות מיטב דש, ובו הכריזה כי החתימה לפחות שליש מעובדי החברה על הצטרפות לארגון ובשל כך היא הארגון היציג של העובדים מול ההנהלה.

ממיטב דש נמסר כי החברה אכן קיבלה הודעת יציגות מהסתדרות העובדים, אך היא טרם קיבלה אסמכתאות לכך שאכן שליש מהעובדים חתמו: "לכשיתקבלו הטפסים הם יבדקו כנדרש וכמקובל. מיטב דש מכבדת את זכות העובדים להתאגד בוועד עובדים על פי חוק, ותמשיך לתמוך בעובדיה בכל אמצעי".

התחרות על דמי החבר של עובדי מיטב דש (0.95% מהמשכורת, העומדת בממוצע על 13 אלף שקל), החלה בשבוע שעבר בין שני ארגוני ההסתדרות - הלאומית והכללית - אז שני הארגונים הודיעו על תחילת מהלך לאיגוד עובדי החברה.

ההסתדרות הלאומית טענה כי היא החלה את התהליך כבר באוגוסט, אז הודיעה מיטב דש על מגעים לרכישתה על ידי חברה בינלאומית. ההסתדרות הכללית, מנגד, טענה כי תהליך האיגוד החל בשבוע שעבר לאחר פנייתם אליה של עובדי בית ההשקעות.

בית ההשקעות מיטב דש מעסיק כ-900 עובדים, ובאוגוסט החל משא ומתן בינו לבין קרן XIO הבינלאומית, המורכבת ממשקיעים סינים ואירופים. הקרן התעניינה בעבר ברכישת כלל ביטוח, אך לא הגישה לבסוף הצעה ורכשה את חברת לומיניס.

בדיווח שהוציאה מיטב דש באוגוסט נכתב כי להערכתה "לא צפויה להיות לעסקה השפעה על לקוחות הקבוצה, עובדיה והנהלתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker