המארחת ניצחה: מסעדת היוקרה תשלם 25 אלף שקל

ליאת בירון, סטודנטית שעבדה פרק זמן קצר כמארחת במסעדת שף, בה נדרשה ללבוש חצאית ולא הורשתה לשבת במהלך כל המשמרת, תבעה את המסעדה - וזכתה

טלי חרותי-סובר
יוסי שטרית ודוד אלמקייס, בעלי מסעדת דוד ויוסף
יוסי שטרית ודוד אלמקייס, בעלי מסעדת דוד ויוסףצילום: עופר וקנין

סטודנטית מאוניברסיטת תל אביב בשם ליאת בירון זכתה בתביעה שהגישה נגד מסעדת היוקרה דוד ויוסף. ברון תבעה את המסעדה על כך שנדרשה להגיע לעבודתה כמארחת עם חצאית, והוכרחה לעמוד במהלך כל המשמרת – 6 שעות.

בפסק דין שהתקבל בבית הדין האזורי לעבודה בת"א, בראשות השופט תומר סילורה, ב-2 בנובמבר נקבע כי היא צודקת בטענה כי המסעדה הפרה את זכותה לשבת במהלך העבודה, זכות המעוגנת בחוק הזכות לעבודה בישיבה שנחקק בשנת 2007.

נקבע כי למרות שניתן היה, מבחינת ביצועה הרגיל של העבודה, לאפשר לה לשבת לפחות בחלק מהמשמרת, הרי שבנוהלי המסעדה הוחלט כי "מהשעה 19:00 כשהסרוויס מתחיל – המארחת עומדת", ובפועל אכן חויבה התובעת לעמוד ברציפות מהשעה 19:00 ועד חצות.

בית הדין פסק לתובעת פיצוי בסך 20 אלף שקל. בנוסף, חויבה המסעדה לשלם לתובעת פיצוי נוסף בסך 5,000 שקל בגין פיטורים ללא עריכת שימוע, וכן לשלם את הוצאות המשפט בסך 7,500 שקל.

כזכור, נחקק חוק הזכות לישיבה בעבודה בעקבות מאבקה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ' , בשל העובדה שקופאיות במרכולים או ברשתות כמו הסופר פארם לא היו מורשות לשבת במהלך משמרת שלמה, על אף שהן יכולות לעשות את עבודתן גם בישיבה.

ליאת בירון מסרה כי "בתור מי שעבדה כמלצרית רוב חייה הסטודנטיאליים, נחשפתי לצערי לסוגים שונים של ניצול עובדים על ידי מעסיקים. אך במקרה הזה, כשהבנתי שמנהלי המסעדה עוברים ביודעין על החוק, ופוטרתי בשל כך, לא יכולתי לשתוק. ידעתי שאם זה קרה לי, זה יקרה גם לאחרות. והסיבה היחידה שיצאתי לדרך הזו, בתמיכתו של עו״ד ערן כהן ושותפו, עו"ד אסף מסדה, המתמחים בזכויות עובדים ותמכו בי לכל אורך התביעה, היתה אחת - להעביר מסר למעסיקים שזכויות עובדים, וגם עובדות, הם לא עניין שמזלזלים בו. מעבר לכך, נשים הן לא בובות חרסינה, שצריכות לעמוד בכניסה לצורכי יופי וקישוט מבלי אפשרות לשבת גם אם העבודה לא מצריכה מהן באותן רגע לעמוד. הגיעה הזמן שמעסיקים יתעוררו למאה ה-21. אני מקווה שהמסר יועבר גם לכל המעסיקים האחרים בעיר, ובעיקר שעובדים ועובדות ישאבו השראה ולא יפחדו לעמוד על מה שמגיע להם ולהן על פי חוק, גם בתחום הפרוץ למדי של מסעדנות. את מרבית הסכום בכל מקרה בכוונתי לתרום לארגון ׳קו לעובד׳ שמגן ופועל למען זכויות עובדים ועובדות״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker