עמרי לוטן נבחר לתפקיד מנכ"ל למפעל הפיס

אחרי סאגה בת שנה במהלכה שימש היו"ר גם כמנכ"ל וביטול המכרז הראשון, נבחר לוטן ■ בתפקידו האחרון שימש כמנכ"ל נגב קרמיקה

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עמרי לוטן
עמרי לוטןצילום: תמר מצפי

אחרי שנה שבמהלכה שימש יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין גם כמנכ"ל, החליט היום (ה') דירקטוריון החברה פה אחד כי את התפקיד ימלא עמרי לוטן (56). בתפקידו האחרון כיהן לוטן כמנכ"ל קבוצת נגב קרמיקה, וקודם לכן הוא היה משנה למנכ"ל קבוצת אסם (נסטלה ישראל), נשיא חטיבת המזון המוכן בקבוצה וכן כמנכ"ל חברת טבעול. בנוסף, לוטן כיהן בשורה של תפקידים ניהוליים בכירים בפרוקטר אנד גמבל העולמית, בהם סמנכ"ל פיתוח עסקי בחטיבת חומרי הניקוי, מנהל שיווק בבריטניה, מנהל שיווק בהולנד ועוד. לוטן הוא בעל תואר שני במינהל עסקים ותואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה.

יו"ר מפעל הפיס דיין המליץ לחברי הדירקטוריון על עמרי לוטן כמועמדו לתפקיד לאחר שהגיע למסקנה כי הוא המתאים ביותר: "לוטן בעל ניסיון מגוון, מוצלח ומוכח בניהול עסקי ובעל יושרה, והנו בעל התכונות להן יזדקק מנכ"ל מפעל הפיס בעת הזו". עוד דיין הוסיף: "אין לי ספק שלוטן יתמודד היטב עם האתגרים שניצבים בפני מפעל הפיס בשנים הקרובות".

איוש תפקיד המנכ"ל נתקל בקשיים רבים לאחר שהמנכ"ל הקודם התפטר באוקטובר 2015. למכרז שנפתח הגיעו שלושה מועמדים סופיים אלא שהאוצר ומשרד ראש הממשלה לא הגיעו להסכמה על מועמד אחד. המכרז בוטל, ונפתח מכרז שני. גם שניים מתוך שלושת המועמדים במכרז הקודם - נעמה גת ואורן מוסט - הוזמנו להשתתף, אך לוטן הועדף על פניהם. בחירתו של לוטן מסמנת את הכיוון שאליו חושב דיין שיש להוביל את החברה: שיווק אינטנסיווי ופיתוח מוצרים חדשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker