ראשי הוועדים הגדולים להראל: "הפסיקו את הפגיעה בהתארגנות העובדים"

ראשי ועדים מהחברות הגדולות במשק פנו היום (ה') במכתב ליו"ר דירקטוריון הראל בקריאה "להפסיק את הפגיעה בהתארגנות עובדי החברה" ■ עובדי הראל המתנגדים להתארגנות בהסדרות בתגובה: "אסור שוועד עובדי חברת חשמל והנמלים יקבעו לעובדי הראל את יחסי העבודה שלהם"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ראשי ועדים מהגדולים במשק המאוגדים בהסתדרות, ביניהן קופת חולים כללית, חברת החשמל, רשות שדות התעופה, עיריית תל-אביב ועיריית ירושלים שלחו היום (ה') מכתב ליו"ר הדירקטוריון בחברת הראל, יאיר המבורגר. החתומים על הפנייה, מוחים על "האופי האלים של מסע ההסתה המתנהל במתקני החברה ובפייסבוק, כנגד העבודה המאורגנת בכלל ונגד מובילי ההתארגנות בהסתדרות בפרט".

התאגדות העובדים בהראל החלה בשבועיים האחרונים ועוררה מעין סערה, כאשר עובדי החברה התפצלו לשלוש קבוצות: העובדים שמעוניינים להתאגד בהסתדרות, שלא מעוניינים להתאגד, ושמעוניינים להקים ועד פנימי - כמו הניסיון, שלא צלח, באמדוקס ומנורה.

יאיר המבורגר, מבעלי השליטה בהראל

במכתב ששלחו עובדי הראל להסתדרות בשבוע שעבר נכתב "אנו - עובדי הראל - מזמינים אתכם לקיים הליך בחירות דמוקרטיות", נאמר עוד במכתב, "ההסתדרות יכולה להביא את המנגנון המשומן שלה ואנו - עובדי הראל - נביא את האמת שלנו".

"אנחנו דורשים קיום של הליך לבחון את רצון העובדים בהראל בכניסתה של ההסתדרות כארגון יציג של העובדים, ולהעמיד את השאלה האם יוקם ועד עובדים בהראל להצבעה, וכן דורשים שיתקיימו בחירות דמוקרטיות", הוסיפו העובדים המתנגדים להיסתדרות, וסיכמו: "לצד החופש להתאגד, אנו ומבקשים לאפשר גם את החופש שלא להתאגד". בהסתדרות הגיבו כי מהלך ההתנגדות הוא תוצאה של "מסע הסתה מאורגן שעליו אחראים גורמים בחברה"

יצוין כי באמדוקס ומנורה ניסו העובדים להקים ועדים פנימיים שלא קיבלו את אישור בית המשפט, ולאחרונה זכה הוועד של חברת "פותחים עתיד" של הסוכנות היהודית מול ההסתדרות, בהכרה כוועד העובדים היציג של החברה. במכבי שירותי בריאות התנגדו העובדים בדצמבר האחרון להקמת וועד, והעניין טרם הוחלט באופן סופי.

מאילן צור, ממובילי ההתנגדות להתאגדות נמסר, "אנחנו דוחים בשאת נפש את טענות ההסתדרות על מעורבות של ההנהלה בפעילותנו. המכתב של ראשי הוועדים הגדולים במשק, והתגייסותם לדריסת יחסי העבודה התקינים וההוגנים בהראל, היא הוכחה לכוחניות של ההסתדרות ממנה אנחנו חוששים. אסור שועד עובדי חברת חשמל והנמלים יקבעו לעובדי הראל את יחסי העבודה שלהם. אנחנו נחושים לפעול בכוחותינו הדלים אל מול עוצמתה של ההסתדרות והוועדים הגדולים במשק, כדי למנוע את רמיסת זכויותינו ואת הפגיעה ביחסי העבודה בחברה כמו שקרה בחברות אחרות בתחום. אנחנו קוראים להסתדרות לבוא ולהשתתף בהליך דמוקרטי וחופשי בו יכריעו עובדי הראל בשאלת ההתאגדות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker