יותר ממיליון שקל בנוסף לפנסיה: תנאי הפרישה המפנקים של מזכ"ל ההסתדרות המורים

רבע מיליון שקל מענק פרישה, ו-175% פיצויי פיטורין לוקח לעצמו יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים שיועמד בקרוב, כך על פי החלטת הפרקליטות, לדין ■ את אותם תנאים מקבל גם סגנו ואיש סודו ■ על פי בכירי ההסתדרות, התנאים מעולם לא אושרו על ידי גורם מורשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בשנת 2012 התבקש פרופ' רמי פרידמן להגיש דוח המלצות להסתדרות המורים שכלל בין היתר הסדרה של תנאי השכר והפרישה של בכיריה. הדו"ח נותר חסוי ורק מעטים ראו אותו, עד לימים האחרונים. ההודעה על העמדתו של וסרמן לדין (בכפוף לשימוע) פתחה שוב את תיבת הפנדורה הזו, והמעטים שאכן ראו את הדו"ח רק לאחרונה פרסמו חלקים ממנו, יחד עם הודעה כי מעולם לא אישרו אותו. "בהמשך למייל ששלחתי לכם, הנני מודיעכם שאיש מחברי ההנהלה לא אישר שהדו"ח נדון ואושר בישיבת הנהלה", כותב פסח לנדסברג מזכיר ומנכ"ל הקרנות של הסתדרות המורים במייל ששלח בתפוצה רחבה לאחרונה.

המייל השני הגיע יום אחרי המייל הראשון, ובו לנדסברג כתב כך: "בתאריך ה-26 ליוני 2016 הוצג בפניי הדו"ח בנוכחות יוסי וסרמן, נפתלי אלוני ועזרא גנור. אני מצהיר שהדו"ח האמור לא אושר בהנהלת הסתדרות המורים. אני מבין מדוע יוסי וסרמן ושותפיו לא רוצים להציג את הדו"ח. לא ייתכן שאני ואתם חברי ההנהלה הסכמנו שהמזכ"ל והמ"מ יקבלו תנאי פרישה של 75% לכל שנת עבודה בנוסף ל-100% שהופרשו לקופות הגמל.

"המשמעות של סעיף זה היא 175% למזכ"ל ולמ"מ ולא 150% כמו ליתר הנבחרים. אולי יש כאלה שיודעים ושיתפו פעולה שהשניים יזכו לתנאים מעבר למה שהנבחרים האחרים קיבלו. הנני מבקש לדעת במייל חוזר מי מחברי ההנהלה הסכים לאשר את התנאים המיוחדים למזכ"ל ולמ"מ".

יוסי וסרמן
יוסי וסרמן צילום: שרון בוקוב

עד הרגע לא הודיע איש מהנהלת הסתדרות המורים כי אישר או לא את הדו"ח, אך מתצלומי עמודים של הדו"ח עולה כי וסרמן אכן פינק את עצמו בתנאי פרישה מפליגים. בעוד בכירי הסתדרות המורים מקבלים 50% נוספים מן ההסתדרות, בנוסף להפרשות הפיצויים שצברו במהלך עבודתם (גם זה סכום גבוה) הרי שוסרמן וסגנו גד דיעי, מקבלים 25% נוספים, קרי – 175% או פיצויי פרישה כמעט כפולים. המשמעות – משכורת + 75% עבור כל שנת עבודה.

שכרו של וסרמן עומד על כ-40 אלף שקל בחודש – מקביל למשכורתו של מנכ"ל משרד ממשלתי. וסרמן מחזיק בתפקיד המזכ"ל מאז 2002, כך שסביר להניח כי יקבל פיצויים בסך כ-70 אלף שקל בשנה עבור 14 השנים האחרונות ועוד סכום לא מבוטל עבור שנים עברו, שהרי החל את עבודתו בהסתדרות כבר בתחילת שנות השבעים.

חישוב פשוט מעלה כי רק הסכום עבור שנותיו כמזכ"ל, ללא קשר לפנסיה המובטחת לו, יעמוד על כמיליון שקל.

סעיף אחר באותו דו"ח קובע צ'ופר נוסף  הנקרא חודשי מענק פרישה. "לכל נבחר יוענק חודש אחד עבור כל שנה, מקסימום 6 חודשים". על פי תנאיו של וסרמן מדובר בתוספת בת כרבע מיליון שקל.

הסתדרות המורים סירבה להגיב

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker