וסרמן אחרי הודעת ההעמדה לדין: "לא אשעה את עצמי"

בניגוד לדרישה הנשמעת בבית הסתדרות המורים, הודיע המזכ"ל יוסי וסרמן כי לא ישעה את עצמו - גם לאחר שהובהר לו כי יעמוד לדין בהמלצת הפרקליטות

בשבוע שעבר קיבל מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, הודעה כי הוא ושני בכירים נוספים יועמדו בקרוב לדין בהמלצת הפרקליטות בשל עבירות סחיטה, איומים ופגיעה בפרטיות, וכן שימוש בכספי הסתדרות המורים לצרכיו הפרטיים.

ההעמדה לדין כפופה לשימוע שאמור להיערך בתוך 30 יום מרגע ההודעה, אלא שעורך דינו של וסרמן, יהושע רזניק, כבר הודיע כי יזדקק לפרק זמן ארוך יותר ללימוד התיק. רק אחרי השימוע יוחלט האם להעמיד את וסרמן לדין, ואם כן – מתי יחל המשפט.

יוסי וסרמן

בינתיים, ובניגוד לקריאת ראש האופוזיציה, גילה קליין, שדרשה מווסרמן להשעות את עצמו מהתפקיד, הודיע המזכ"ל כי אינו מתכוון לעשות זאת. היום (א') כינס את ראשי הסניפים השונים של הסתדרות המורים וביקש מהם לתמוך בהחלטתו, והם אכן תמכו. קליין מצידה, שלחה הודעה לכלל 120 אלף חברי הסתדרות המורים, ובה הודיעה כי היא בודקת, בין היתר, הליכים משפטיים אפשריים.

"סיעת נחל לא תשקוט עד אשר יבוא הקץ לשחיתות ולפגיעה בשמה הטוב של ההסתדרות בפרט ושל עובדי ההוראה בישראל בכלל", כתבה קליין. "אנו מבקשים מכם לפנות לא רק אלינו, אלא ישירות למזכ"ל המכהן, לממלא מקומו ולראשי הסניפים שהוזמנו להרים יד להמשך כהונתו. יוסף וסרמן אינו ראוי ואינו יכול לנהל בשמנו כל משא ומתן - ויש לשלול ממנו לאלתר כל זכות חתימה על הוצאות כספיות, לאור ההאשמות החמורות, לכאורה, המיוחסות לו, ולבכירים אחרים".

יצוין כי בפברואר 2017 אמורות להתקיים הבחירות לתפקיד מזכ"ל ההסתדרות. עד לשבוע שעבר לא היה ברור אם וסרמן יעמיד את עצמו שוב לבחירה, למרות שעבר את גיל שבעים. יתכן כי ההודעה על ההעמדה הקרובה לדין, לא תאפשר לו להשתתף בהן הפעם.

הנהלת הסתדרות המורים סירבה להגיב.      

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker