שינוי מנגנון הסטורי: תוספת של מאות ש' לעובדי השלטון המקומי בעלי המשכורות הנמוכות

על פי ההסכם כבר במשכורות אוגוסט תינתן הפעימה הראשונה של התוספת - 590 שקל בחודש ■ עלות ההסכם למדינה - 180 מיליון שקל בשנה ■ ההסכם כולל תוספת שקלית ולא אחוזית, אשר מדורגת לפי המשכורת של העובדים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביבס וארנון בר דוד
חיים ביבס וארנון בר דודצילום: חורחה נובומינסקי

בהמשך לחתימת הסכם המסגרת כבר בדצמבר 2015, נחתם היום (ה') ספיח נוסף הכולל כ-60 אלף עובדי שלטון מקומי מתוך 100 אלף עובדים.

מדובר בתוספת של 2%, עבור עובדי הדרגות הזוטרות, דרגות 4-11 בלבד. עובדי דרגה 11 בשלטון המקומי מרוויחים שכר בן כ-6,000 שקל בחודש. הדרגות הנמוכות יותר מרוויחות שכר מינימום בלבד. עבור העובדים האלה, ואלה בלבד (קבוצה שאינה כוללת את הבכירים, אנשי החוזים האישיים וכדומה) הוחלט כי התוספת תינתן באופן שקלי ומדורג, ולא אחוזי.

על פי ההסכם כבר במשכורות אוגוסט תינתן הפעימה הראשונה של התוספת, כאשר הדרגות הנמוכות יקבלו כמחצית מ-590 שקל בחודש. בפברואר תינתן הפעימה השניה. עובדי דרגה 11 יקבלו תוספת שבין 100-150 שקל, גם היא בשתי פעימות.

בסך הכל יעלה ההסכם למדינה 180 מליון שקל בשנה, שיועברו כולם לבעלי המשכורות הנמוכות ביותר.

מדובר בהסכם היסטורי מבחינה זו שהתוספת שנקבעה מראש אינה ניתנת באחוזים, אלא בשקלים, רק לעובדים המקבלים את השכר הנמוך, וגם ביניהם יש דיפרנציאליות, כאשר מקבלי השכר הנמוך ביותר – מקבלים את התוספת הגבוהה ביותר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker