סוכל המחטף לתפקיד מנכ"ל מפעל הפיס - שוב נפתח מכרז

בישיבת דירקטוריון מפעל הפיס שיתכנס מחר תאושר העברת 47 מיליון שקלים מתוך 230 שדורש האוצר, וכן פתיחת מכרז חדש לאיתור מנכ"ל

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אין רגע דל במפעל הפיס, שיחליט מחר (ה') בישיבת דירקטוריון לפתוח בפעם השנייה מכרז לתפקיד המנכ"ל. בישיבה יאושר גם תקציב של 135 אלף שקל לתהליך האיתור. מדובר במכרז שני, לאחר שלפני יותר מחצי שנה נפתח מיכרז ראשון והוקמה ועדת איתור. עשרות מועמדים פנו, עברו תהליך סינון ממושך בניהול חברת בגישה שונה - ולרשימה הקצרה הגיעו שלושה אנשים: אורן מוסט, נעמה גת ואורלי פרומן.

לפני כשבועיים החליט הדירקטוריון, בהנחיית היו"ר והמנכ"ל היום, עוזי דיין, לבטל את המכרז - לאחר שאף אחד מהמועמדים לא התקבל על דעת כל הגורמים: משרד ראש הממשלה, משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי.

עוזי דיין
עוזי דייןצילום: עופר וקנין

מיד לאחר שהמכרז בוטל, ניסה דיין לייצר מחטף ואישר את מועמדותה של  אורנה הוזמן-בכור, מנכ"לית משרד הפנים ומקורבתו של סילבן שלום, לתפקיד. הוזמן-בכור היא דירקטורית במפעל הפיס, וכמנכ"לית משרד הפנים מכירה היטב את אנשי השלטון המקומי.

הניסיון לא התקבל על דעת מנכ"ל האוצר, שי באב"ד, שפנה בשני מכתבים זועמים אל היו"ר והדגיש כי לא יקבל את ההליך הלא תקין. בעקבות מכתביו של באב"ד, הישיבות הצפויות בוטלו.

מחר ייפגש הדירקטוריון שוב, כאשר על סדר היום שהגיע לידי TheMarker שני נושאים עיקריים. הראשון הוא העברת מאות מיליוני שקלים עבור בניית גנים וכיתות לימוד, אותם טוען האוצר כי על מפעל הפיס להעביר בהמשך להיתר הפעילות שלו. כמו כן, הדירקטוריון אמור לאשר מחר העברת 47 מיליון שקל בלבד, בעוד האוצר דורש 230 מיליון שקלים.

הנושא השני הוא כאמור פתיחה רשמית של מכרז פומבי נוסף. על אף שבהצעת ההחלטה אין תאריכים, הרי שהתהליך ברור - חברת ההשמה שעשתה את אותו דבר בפעם הקודמת תבחן שוב את המועמדים באותו תהליך סינון ארוך ומוכר. את רשימת המועמדים הראויים היא תעביר ליו"ר, זה יראיין אותם בעצמו ויעביר את השם או שמות המועמדים הראויים לדעתו, לאישור הדירקטוריון. בניגוד לפעם הקודמת - הפעם לא תוקם ועדת איתור.

כאמור, יקצה הארגון עוד 135 אלף שקל לתהליך. ביניתיים ימשיך דיין וימלא את שני התפקידים: יו"ר ומנכ"ל. ההערכות הן כי הפעם יהיה התהליך קצר בהרבה מזה האחרון, שארך למעלה מחצי שנה.

מפעל הפיס סירב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker