עובדי המגזר הציבורי והרשויות המקומיות ימשיכו לקבל החזר מלא על נסיעות בתח"צ

בתום חודשיים של מו"מ בין האוצר להסתדרות, הצדדים הגיעו להסכמה שתמנע את קיצוץ התשלום לעובדים עקב הרפורמה בתחבורה הציבורית ■ עובדים חדשים שנקלטו אחרי הרפורמה יקבלו החזרי לפי המחירים שנקבעו בה

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון הגיעו היום (ג') להסכמות סופיות בנוגע להחזרי דמי הנסיעה לעובדי המגזר הציבורי, על מנת למנוע את הקיצוץ בעקבות הרפורמה בתחבורה הציבורית. הצדדים הגיעו להסכם אחרי משא ומתן אינטנסיבי שנמשך כחודשיים.

יישום רפורמת התעריפים של משרד התחבורה, אשר נכנסה לתוקף בינואר 2016, פתחה את האפשרות להתנייד בתעריף מוזל באזורים גיאוגרפיים רחבים. בעקבות השינוי בתעריפים, הוחלט להפחית את דמי הנסיעה החודשיים של העובדים, מה שהביא לפגיעה בעובדים אשר גרו בפריפריה עם תחבורה ציבורית לא יעילה, ועובדים שצריכים להתנייד במסגרת עבודתם באזורים ללא תחבורה ציבורית. עובדים אלה נאלצו להשתמש ברכבים האישיים שלהם וקיצוץ בדמי הנסיעות הביא לכך שההחזר לא כיסה את הוצאות הרכב.

תחנת אוטובוס
תחנת אוטובוסצילום: דניאל בר און

ההסכמות שגובשו היום בין הצדדים קובעות כי העובדים הקיימים לא ייפגעו וימשיכו לקבל דמי נסיעה (הן לגבי נסיעות לעבודה והן לגבי נסיעות בין-עירוניות במסגרת התפקיד) - בהתאם לכללים שהיו נהוגים במגזר הציבורי טרם יישום הרפורמה. עם זאת, עובדים חדשים שייקלטו למערכת הציבורית ממועד יישום הרפורמה ואילך, יקבלו דמי נסיעה בהתאם לכללים החדשים של רפורמת התעריפים, אך ככל שיצטרכו לנסוע מחוץ לעיר במסגרת העבודה, יהיו זכאים לתשלום בגין נסיעות אלה בהתאם לכללים הקודמים.

בנוסף, סוכם בין הצדדים כי בעוד שנה תתבצע בחינה של השלכות יישום הרפורמה על העובדים החדשים, וייעשו התאמות הנדרשות לגבי מקרים חריגים, כגון עובדים המתגוררים באזורים מרוחקים שאינם נגישים לתחבורה ציבורית.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס להבנות שהושגו בינו לשר האוצר ומסר כי "שיתוף הפעולה ביני לבין שר האוצר הביא בשורה לעובדי המגזר הציבורי שנפגעו מהפחתת החזרי הנסיעה. זהו פתרון שיועיל במיוחד לעובדים הגרים באזורים מרוחקים בפריפריה. נמשיך לפקח ולעקוב אחר הסוגיה כדי לוודא שההסדר לעובדים חדשים אינו פוגע בתושבי הפריפריה".

שר האוצר משה כחלון: "מדובר בהחלטה שייהנו ממנה בעיקר עובדים ממעמד הביניים והשכבות החלשות. ההחלטה היא חלק מרפורמה בתחבורה הציבורית שמטרתה להוריד את מחירי הנסיעה, להקטין את השימוש ברכבים הפרטיים ואת העומס בכבישים".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ