המכללות הטכנולוגיות זועמות: "מתנגדים למדיניות האוצר לצמצום מספר המכללות להנדסאים"

המכללות פנו למנכ"ל משרד האוצר בנוגע להצהרותיו כי יש להקים 6-4 מכללות מרכזיות במקום 70 המכללות הקיימות היום

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

המכללות הטכנולוגיות זועמות מאמירותיו של מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, בכנס מכון אהרון בהרצליה, ופנו אליו היום (ד') במכתב. בכנס המדובר הצהיר באב"ד כי במקביל להקמת המכון להשכלה טכנולוגית, יש להקים 6-4 מכללות מרכזיות במקום 70 המכללות הקיימות היום.

"הצטערנו לשמוע את דבריך אשר נוגעים לפירוט כוונותיך בעניין הרפורמה - פרסום דברים אלו מבלי לסכם את מרכיבי הרפורמה איתנו, כפי שהתחייבת בפנינו לפני ימים ספורים בעת ביקורך, אינה מעידה על שותפות, הדדיות ועמידה בסיכומים. אנו מצרים על כך", נכתב.

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"דצילום: אייל טואג

לפי המכתב, "פורום המכללות מתנגד למדיניות משרד האוצר בדבר צמצום מספר המכללות להנההדסאים בארץ באופן שהוצע במקום למתג את עשייתם בקרב הציבור, לטפח את המכללות ולהגדיל ואף לרבע את מספר הסטודנטים".

לדברי הפורום, הקמת מועצה לחינוך טכנולוגי (מל"ט) כפי שמציע באב"ד תחסום השכלה טכנולוגית נגישה. "אנו קוראים לחזק ולהעצים את מועצת ההנדסאים ואת מה"ט ולתת להם יכולת משילות לקביעת מדיניות ההשכלה הטכנולוגית לעשור הקרוב, וזאת באמצעות חוק ההנדסאים שכבר חוקק והוביל לתיקוני עיוותים בפערים הקיימים בין השכלה אקדמית להשכלה טכנולוגית, וזאת תוך קיום דיון מעמיק בשיתופינו בליווי מומחים בנושא".

"אנו נשקול את המשך צעדינו, מקווים שמדובר במעידה לא מתוכננת ומצפים להבהרה מיידית וחזרה לתהליך מתואם, הדדי ושקוף כפי שסוכם", נכתב.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "אנחנו בדיאלוג. יש לנו אינטרס משותף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker