עוד מועמד ליו"ר התעשייה האווירית: פרופ' גבי סרוסי

סרוסי הוא היום איש אקדמיה, אך בעברו הקרוב ניסיון רב בתעשיות הביטחוניות ■ סרוסי לא שש להתמנות ליו"ר, ולטענתו יקח את התפקיד רק אם לא יידרש להיות פעיל כמו היו"ר הנוכחי

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

לקלחת השמות הסוערת לתפקיד יו"ר התעשייה האווירית נזרקו בימים האחרונים לא מעט שמות: יאיר שמיר, לשעבר יו"ר תע"א - המקודם על ידי חיים כץ, עידו נחושתן, לשעבר מפקד חיל האוויר - ששמו עלה כמנכ"ל אפשרי לחברה לפני ארבע שנים, אליעזר מרום (צ'ייני), לשעבר מפקד חיל הים והיום יו"ר רשות שדות התעופה, וכן משה לאון, מקורבו של שר הביטחון אביגדור ליברמן - שהכחיש כי הוא מעוניין מכל וכל.

לרשימת האפשרויות מצטרף כעת שם נוסף: פרופ' גבי סרוסי, מומחה לננו-טכנולוגיה מהיחידה להנדסה אלקטרו אופטית באוניברסיטת בן גוריון. סרוסי הוא דירקטור בחברה מאז אוקטובר 2014, אליה נכנס לאחר שהתקבל למחזור הראשון של נבחרת הדירקטורים. מקורבים למשרד הביטחון טוענים כי שמו עולה בלשכת השר כחלון, השר השני שאמור לחתום על המינוי. עם זאת, כי דעתו של שר הביטחון היא הקובעת בנושא. מלשכת שר האוצר משה כחלון נמסר כי "שר הביטחון יצטרך להגיע להסכמה על מועמד עם שר האוצר".

שמו של סרוסי עולה כמועמד אפשרי בשל היותו בעל ניסיון בן כשני עשורים בתעשייה הביטחונית כמומחה בננו-פוטוניקה ומערכות אינפרא אדום. בתפקידו האחרון היה סמנכ"ל באלביט, אחרי שהיה ראש חטיבה בעלת מחזור מכירות בן 200-150 מיליון דולר בשנה. באלביט קידם בין היתר את תחום מערכות החלל. את עבודת המסטר והדוקטורט שלו, אותו קיבל מאוניברסיטת תל אביב, עשה בנחל שורק, ואת הפוסט דוקטורט ערך במערכות בל בארצות הברית וכן במעבדות נאס"א. כל זמן עבודתו בתעשייה כתב ופרסם מאמרים, שעל בסיסם התקבל במרץ 2012 כפרופסור חבר באוניברסיטת בן גוריון.

סרוסי, שטוען כי איש לא פנה אליו, על אף שחברי דירקטוריון התרשמו מיכולת ניהול הישיבות שלו, מכיר את התעשייה האווירית אך אינו נלהב מהתפקיד, פשוט כי הוא אוהב את העבודה באוניברסיטה. עם זאת, לעדותו, יסכים לעשות אותו רק בתנאי שלא יהיה במשרה מלאה. "אני לא ארצה, או אוכל, להיות יו"ר פעיל כמו רפי מאור", אומר סרוסי. "אם התפקיד ידרוש את רמת המעורבות החלקית שנדרשה מיו"רים קודמים - אשקול. אני לא מחפש תארים או כבוד", הוסיף.

לסרוסי יש דיעה מגובשת על דרכה העתידית של החברה. לדבריו, התעשייה האווירית היא חברה שנכשלת במינוף יכולותיה בשל רגולציית היתר ממנה היא סובלת, וכן בהיותה חברה ממשלתית עם ועד עובדים חזק, והסכם קיבוצי כובל. "אני לא מקנא ביוסי וייס, המנכ"ל, כי קשה לנהל בתנאים כאלה, ובעיקר קשה להתחרות בתעשיות שלא מנוהלות באופן הזה", הוא אומר. "נדרש מהלך דרמטי שיאפשר את החרגת התעשייה האווירית מכללים מסוימים החלים עליה היום. לחברה הזו יש יכולות מדהימות אך תהליך המינוף שלהן לא מספק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker