שוב: אישה התמוטטה כתוצאה מהעומס בתור ללשכת התעסוקה במזרח ירושלים

על לשכת התעסוקה במזרח ירושלים יש תלונות רבות, ולא רק על תנאי ההמתנה הפיזיים והבעיות במכונות ■ עדויות רבות קובלות על יחס מתעמר ואף משפיל, הפניות לעבודות פיקטיביות או לעבודות שלא מתאימות לפונות ולפונים

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תושבות ממזרח ירושלים בתור ללשכת התעסוקה
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

תחילת החודש היא הזמן העמוס ביותר בלשכת התעסוקה במזרח ירושלים. אבל כאשר שתי מכונות התייצבות מתוך שלוש אינן עובדות, וחם כל כך בחוץ - ההמתנה בתור הופכת בלתי נסבלת. לדברי ארגון העובדים מען, כבר בשבוע שעבר דיווח הארגון ללשכה על כך ששתי מכונות לא עובדות וביקש שהן יתוקנו לקראת תחילת החודש. לטענת מען, בקשתם נותרה ללא מענה.

בנוסף, בשל התנאים הקשים במקום, אישה התמוטטה היום (ד') בעת שהמתינה בתור. על פי עדויות מהשטח, בגלל שהמכונות אינן עובדות והאיטיות בבידוק הביטחוני, שמגיעים אליו רק אחרי קבלת נייר מהמכונה, אולם ההמתנה בפנים נותר ריק. לדברי הנוכחים בלשכה, אין במקום מים, צל, או מעקה שהנשים יכולות להישען עליו בזמן ההמתנה בתור, וזאת להבדיל מהשלכה במערב העיר אשר יש בה מעקה.

על לשכת התעסוקה במזרח ירושלים יש תלונות רבות, ולא רק על תנאי ההמתנה הפיזיים והבעיות במכונות; לא מעט עדויות שהגיעו ל-TheMarker קובלות על יחס מתעמר ואף משפיל, הפניות לעבודות פיקטיביות או לעבודות שלא מתאימות לפונות ולפונים - ואינן מתחשבות בהשכלה, במצב הבריאותי או במצב המשפחתי שלהם.

אוכלוסיית הפונים ללשכה בקושי מדברת עברית וסובלת מעוני קיצוני. על פי מכון ירושלים לחקר ישראל, ב-2015 חיו 76% מהתושבים בירושלים המזרחית מתחת לקו העוני, והכנסתם הממוצעת היתה נמוכה ב-41.4% מההכנסה המחושבת כקו העוני בישראל.

משירות התעסוקה נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען , רק מכונה אחת איננה עובדת, ובשעה זו עובדים  טכנאים על תיקונה. מבדיקה שנעשתה עם אנשי ההבטחה של המתחם, עולה כי לא היו התעלפויות, התור זורם, וכי ועד לשעה 12:00 עברו במקום 527 דורשי עבודה".

שכונת סילוואן, מזרח ירושליםצילום: אמיל סלמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker