עובדת קבלן בתע"א הגישה תביעה: האחראי עליי אמר לי "איך את מסתדרת עם גברים במיטה?"

העובדת, שעבדה במפעלי תע"א, תובעת את חברת הקבלן ואת תע"א על הטרדות מיניות ממושכות ■ "הממונה עליי היה נוגע בי והיה משפיל אותי מול עובדים אחרים לעיתים קרובות, עם הערות בנוסח 'גברים מתחרמנים מנשים נמוכות כמוך'"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

לילך (שם בדוי) עבדה בניקיון בין השנים 2015-1995 בחברת הקבלן "מגן י. חברה לאחזקה", במפעלים של התעשייה האווירית. כיום, כשנה אחרי שהתפטרה, היא תובעת את החברה, באמצעות עורכי הדין אסף מסדה, ערן כהן, ויוסי זיגלמן, על אי תשלום זכויות סוציאליות, אי תשלום דמי נסיעות, רישום שגוי בשעות העבודה - והטרדה מינית מילולית והשפלות מצד הממונה עליה.

לטענתה, היא סבלה מהתעמרות, יחס משפיל והטרדה מינית מצד הממונה עליה,שלעג לקומתה הנמוכה והשמיע הערות בנוסח: "מי ייקח אותך? אולי תחכי ותביאי ילד לבד?", "איך את מסתדרת עם גברים במיטה?", ושיש גברים ש"חרמנים על נמוכות". לדבריה, הוא גם היה נוגע בה באיברים אינטימיים.

לילך טוענת כי ההערות כללו צעקות ודיבור בלשון מזלזלת. לטענתה, אמירות אלה היו נאמרות לעיתים מול עמיתיה לעבודה ואפילו מול אנשים מתע"א, הגוף שקיבל את השירות ושגם לו יש אחריות על אכיפת החוק למניעת הטרדה מינית. בנוסף, היא טוענת כי ההשפלות ההולכות וחוזרות הללו, לצד מחלה שאמה לקתה בה, הביאו אותה להתמוטטות נפשית.

על פי החוק למניעת הטרדה מינית, חלה החובה הן על המעסיק והן על מקבל השירות למנוע את ההטרדה. בנוסף, על פי הסעיף שעוסק במזמין השירות בחוק להגברת אכיפת דיני העבודה, על מזמין השירות לדרוש תיקון במקרה של הפרת זכויות, ולבטל את החוזה המקשר במקרה וההפרה לא תוקנה.

מחברת הקבלן נמסר בתגובה: "חברת מגן י. חברה ארצית לאחזקה ושירותי נקיון (2000) בע"מ אינה נוהגת לנהל הליך משפטי על גבי עיתון. החברה תגיב באופן ענייני לכל טענות העובדת במסגרת כתב הגנה שיוגש בימים הקרובים לתיק בית הדין לעבודה".

מהתעשייה האווירית נמסר בתגובה: "התעשייה האווירית דוחה את הטענות שאין בהן כל ממש, ותגיב בבית המשפט כנדרש. נדגיש כי התעשייה האווירית מקיימת את הוראות החוק למניעת הטרדה מינית באופן קפדני, בכל יחידות החברה. מעולם לא התקבלה בתעשייה האווירית כל פנייה או תלונה בנושא זה, ובמידה והייתה מגיעה פנייה שכזו היא הייתה מטופלת מול המעסיק שלה, 'חברת מגן', כנדרש. יודגש כי בכל מקרה טענת העובדת בנושא זה היא כלפי עובד חברת המגן בה הועסקה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker