הישראלית שזכתה בתואר יזמת השנה בעולם

חוי ארנפלד, העוסקת בעידוד השכלה גבוהה בקרב נשים חרדיות, זכתה בתואר במסגרת התחרות השנתית של ארגון YBI, המוביל בעולם בעידוד יזמות צעירה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

חוי ארנפלד, יזמת צעירה מהמגזר הדתי שהקימה עסק לעידוד השכלה גבוהה בקרב נשים חרדיות - בלווי ותמיכה של "קרן-שמש" לעידוד יזמים צעירים - זכתה בתואר "יזמת השנה" בקטגוריית אישה, בתחרות השנתית של ארגון YBI - המוביל בעולם בעידוד יזמות צעירה. את הפרס היא קיבלה באוגנדה בסוף השבוע שעבר, ביום הולדתה.

"במהלך הלימודים האקדמיים נחשפתי לקושי של אישה חרדית לרכוש השכלה גבוהה במסגרת ההולמת את מאפייניה הייחודיים כאישה ואם חרדית-דתית. הקשיים עימם התמודדתי משותפים לנשים חרדיות ודתיות רבות", סיפרה ארנפלד. "אני מאמינה כי כל אישה חרדית-דתית זכאית להתפתח ולהגשים את עצמה באמצעות רכישת השכלה אקדמית במסלולי למידה נוחים, תוך שמירה על זהותה הייחודית. כמו גם בטיפוח נשות המגזר, בשיפור המצב הכלכלי שלהן ושל משפחותיהן וביצירת גשר לקירוב בין קבוצות בחברה הישראלית". 

צילום: קרן שמש

ארנפלד, בת למשפחה חרדית ובה 12 ילדים, גדלה והתחנכה במסלול החינוך החרדי בבית יעקב ובסמינר הרב וולף. היא למדה הוראה והתמחתה בחינוך המיוחד, והינה בעלת תואר ראשון במדעי החברה, מנהיגות וניהול מטעם המכללה החרדית בירושלים (אוניברסיטת בר-אילן). כיום ארנפלד רואה עצמה כחלק מהמגזר הדתי-לאומי.

המיזם כולל הקמה ותפעול של מסלולי לימוד נפרדים במכללות כלליות לנשים חרדיות. במגזר החרדי מקובל שנשים פונות ללימודים לתעודת הוראה, אולם הן נותרות ללא השכלה אקדמית, ודרכן להתפתחות אישית חסומה. ארנפלד, בשיתוף מכללות (ביניהן: מכללת לוינסקי, אורות לחינוך, והמסלול האקדמי - המכללה למנהל), בנתה מסלולים מותאמים, המאפשרים לבעלות תעודות הוראה להמשיך את לימודיהן. היא עוסקת גם בשיווק המסלולים במגזר החרדי, ובליווי הסטודנטיות בשנות לימודיהן.

הייחודיות של המיזם היא פתיחת כיתות לימוד בתוך מוסד כללי, ולא בקמפוס נפרד ומרוחק. כמו כן, המערכת מותאמת עבורן, שכן הן בעלות משפחה ומשלבות לימודים עם עבודה. לכן, הלימודים מתקיימים במשך יום אחד בשבוע. חשוב לציין כי הלימודים במסלול זה זהים למסלולי הלימוד במכללות ואין הבדל בקבלת התואר, או בחומרי הלימוד. גם תעודת התואר הניתנת עם סיום הלימודים, הינה מטעם המוסד האקדמי.

המיזם החל לפעול ב-2010 ועד כה כאלף סטודנטיות למדו במסלוליו, סיימו אותו בהצלחה והשתלבו בשוק העבודה.

מנכ"לית "קרן-שמש" לעידוד יזמים צעירים, מיכל אבן חן,  שליוותה את הזוכה לאוגנדה, אמרה: "חוי ארנפלד משקפת את כל מה ש'קרן-שמש' שמה לעצמה למטרה – לעזור ליזמים בתחילת הדרך המגיעים אלינו במטרה להגשים חלומות. אנחנו עוזרים להם לתרגם את החלומות למונחים עסקיים, ולרכוש השקפת עולם וכלים שילכו אתם לאורך דרכם בעסק, וישמשו אותם בכל יוזמה עסקית שירצו להקים ולנהל בעתיד. היום אנחנו אומרים: כל הכבוד לחוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker