סכסוך עבודה באמדוקס: "ההנהלה מסרבת להיכנס למו"מ על הסכם קיבוצי"

לטענת ההסתדרות, ההנהלה מתחמקת ממתן תשובות ענייניות לסיבות לדחיית המשא ומתן

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ההסתדרות הכריזה הבוקר (א') על סכסוך עבודה בחברת ההיי-טק אמדוקס. ההסתדרות טוענת כי הנהלת אמדוקס מסרבת בעקשנות להיכנס למשא ומתן עם ההסתדרות והוועד להסדרת תנאי העסקת העובדים בהסכם קיבוצי ראשון.

לטענת ההסתדרות, ההנהלה מתחמקת ממתן תשובות ענייניות לסיבות לדחיית המשא ומתן, ולכן הוחלט על הכרזת סכסוך עבדוה, שמשמעותו היא שבתוך שבועיים יוכלו העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים.

מתחם אמדוקס רעננה
מתחם אמדוקס רעננהצילום: ריט 1

בשבועות האחרונות קיימו העובדים מספר הפגנות מול ביתו של מנכ"ל אמדוקס, אלי גלמן, במחאה על מה שכינו "התעלמותו ממהלך ההתארגנות".

יציגות ההסתדרות באמדוקס עברה תנודות רבות. לפני כחצי שנה ההסתדרות הכריזה על היותה ארגון יציג באמדוקס, וטענה להצטרפות שליש מהעובדים לארגון. הנהלת החברה סירבה להכיר בהתאגדות, ובמקביל לתהליך ההתאגדות בהסתדרות קם ועד פנימי בשם "ארגון עובדי אמדוקס", שטען להיותו הארגון היציג בחברה.

ההסתדרות טענה דאז כי הוועד הפנימי שייך להנהלה. בוועד הפנימי נפסל בשלושה פסקי דין שהתקבלו מערכאות שונות של בית הדין לעבודה.

מאמדוקס ישראל נמסר בתגובה: "אין בסיס לסכסוך העבודה שהוכרז על ידי ההסתדרות, שכן ההסתדרות לא הצליחה לצרף שליש מעובדי החברה לשורותיה כדי לקבל מעמד כארגון יציג על פי חוק. הנהלת אמדוקס ישראל לא תכיר בארגון שהעובדים לא בחרו בו לייצג אותם. הכרזת סכסוך העבודה על ידי ההסתדרות הינה צעד כוחני ולא מוצדק, שאינו תואם את התרבות הארגונית באמדוקס ישראל. הנהלת החברה תמשיך לפעול לטובת ורווחת עובדיה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker