למה אתם משלמים כמיליון שקל בחודש על בניין ריק?

מנהל הדיור הממשלתי רץ לשכור בניין גדול ברחוב קיבוץ גלויות בתל אביב עבור עובדי רשות המסים ומשרד הרווחה ■ העובדים טוענים שאין מקומות חניה על אף שאלה - 240 במספר - דווקא קיימים שם

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארבעה חודשים תמימים ממתין בניין שלם ברחוב קיבוץ גלויות בתל אביב, שנשכר על ידי מנהל הדיור הממשלתי עבור 400 עובדי משרד הרווחה, ועוד כ-220 עובדי רשות המסים. בשלב זה הוא עומד ריק, אך שכר הדירה - כמיליון שקל בחודש - ממשיך להיות משולם.

הסיבה לאיכלוס שלא מתבצע, לטענת העובדים, הוא מחסור במקומות חניה והעדר תחבורה ציבורית נגישה. עובדי משרד הרווחה גם טענו כי הקירבה לתחנת דלק יכולה להזיק לבריאותם.

המגדל השוכב, מתחם ברנר, ברחוב קיבוץ גלויות בתל אביב
בניין המשרדים ברחוב קיבוץ גלויות בתל אביב

שני המשרדים גם יחד הכריזו לאחרונה, באמצעות הסתדרות עובדי המדינה, על סכסוך עבודה. "במקום אין חניונים וברוב מקומות החניה המוקצים לבניין שייכים למרכז המסחרי שנמצא מתחת לבנין" אומרים עובדים כועסים "איפה בדיוק רוצים שנחנה? אם אין גם תחבורה ציבורית הולמת – נתקשה מאוד להגיע לעבודה".

מבדיקה עולה כי בבניין 240 חניות עבור כ-600 עובדים. המפתח עבור עובדי המדינה הוא מקום חניה אחד לשלושה עובדים, כך שהמפתח מתקיים גם כאן, אך הדבר אינו מניח את דעתם של העובדים שאמורים להגיע לבניין. את מנהל הדיור הממשלתי ששכר את הבנין זה לא ממש מעניין. המשרדים התחילו לשלם את שכר הדירה ב-1 בינואר 2016, בין אם העובדים עוברים או לא.

ברשות המיסים, שמשלמת 300 אלף שקל בחודש, טוענים שהבעיה מגיעה מכיוון אחר: גם אם היו רוצים לעבור לא היו יכולים כיוון שהיעדר התקציב לא איפשר להם לחתום על חוזים כל שהם עם ספקים. "במשרדים המיועדים ליחידת מס הכנסה הולכת ונשלמת בימים אלה התקנת הציוד והריהוט, שהזמנתם התעכבה בשל היעדר תקציב מדינה בשנת 2015", אומרים ברשות המסים "הרשות ומשרד האוצר פועלים לקידום פתרונות בנושא התחבורה הציבורית ואנו מקווים שהמעבר יבוצע בקרוב".

ממשרד הרווחה, שם כאמור, טוענים כי הבעיה היא בריאותית, עוד לא נראה אור בקצה המנהרה: "משרד הרווחה סיכם עם מנהל הבינוי הממשלתי על ביצוע בדיקות שיעשו על ידם הנוגעות להיבטים בטיחותיים ולנושא הגנת הסביבה" נמסר מדוברות המשרד "על פי הממצאים תתקבל החלטה". גם הם, שתופסים את רוב שטחו של הבנין הריק, משלמים את שכר הדירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker