סקר חדש מגלה: כמה עובדי היי-טק שעשו רילוקיישן חוזרים לארץ לפני הזמן?

כ-4,000 עובדי הייטק יוצאים בכל שנה מישראל לרילוקיישן - מהם 70% עוברים יחד עם המשפחות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

למרות הירידה המשמעותית במספר הרילוקיישנים שנכשלים, אחד מכל חמישה עובדי היי-טק  חוזר לארץ מוקדם מהמתוכנן. הסיבות השכיחות: אי התאמה מקצועית, פערים תרבותיים וקשיי הסתגלות של המשפחה

סקר השוואתי נרחב שביצעה לאחרונה חברת רילוקיישן סורס העוסקת במתן פתרונות בתחום משאבי האנוש הגלובליים, בדק שוב את  שיעור המקרים בהם מהלך הרילוקיישן שביצעו חברות היי-טק ישראליות שונות, נכשל. הסקר בוצע בקרב 110מנהלי משאבי אנוש או הגורם הייעודי האחראי לתחום הרילוקיישן בחברה, וכלל ניתוח  1,500 השמות בחו"ל.

טרמינל 3 בנתב"ג
טרמינל 3 בנתב"גצילום: אייל טואג

מן הנתונים עולה כי מספר הכישלונות אמנם יורד באופן דרמטי אך הוא עדיין גבוה. ב-2011 עמד המספר על 38%, או כל עובד שלישי חזר לארץ מוקדם מן הצפוי. מגמת הירידה ניראתה בכל השנים האחרונות, והגיעה למספר הנמוך ביותר עד היום – 20%, או כל עובד חמישי.

על פי הערכות, כ-4,000 עובדי הייטק יוצאים בכל שנה מישראל לרילוקיישן - מהם 70% יוצאים יחד עם המשפחות. עלות שנתית ממוצעת למשפחה עומדת על 250 אלף דולר, בעוד עובד היוצא בגפו עולה לחברה כ-140 אלף דולר בלבד.

הסיבות העיקריות לכישלון, כך קובע הסקר, הן: אי התאמה מקצועית - 21%, פערים תרבותיים - 17% וגם אי הסתגלות של המשפחה, וכן קושי להסתגל למסגרת התקציב – 13% כל אחד.

גליה אלינסקי, מנכל"ית רילוקיישן סורס, מזכירה כי "חרף ההפסדים הדרמטיים, חברות טרם הפנימו כי לא די באיתור עובד טוב, אלא כי שיש  לוודא כי הוא, ומשפחתו, מבינים עד תום את השלכות המהלך. פעמים רבות, בשל כשל תכנוני, נכנסות החברות למרוץ אחר איוש המשרה, ובסד הזמנים הקצר שהן נקלעות אליו מתקבלות החלטות גרועות שבאות לידי ביטוי במפח נפש ובהפסד כספי דרמטי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker