ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

השיבושים בעבודת בוחני הנהיגה יימשכו גם מחר (ה'), וייכנסו ליומם החמישי. מחר תיערך שביתה כללית בכל הארץ.

הבוקר הפגינו בוחנים מול משרד התחבורה בירושלים, בדרישה לבטל את המכרז להפעלת מערך טסטים פרטי, שפורסם ביום חמישי, שיחליף את בוחני הנהיגה המועסקים כיום כעובדי מדינה.

מרכז לימודי נהיגה ראשון לציון
	תמרורים ורמזורים
הבוחנים טוענים כי הפרטת בחינות הנהיגה עלולה לפגוע ברמת לימודי הנהיגה בישראלצילום: ניר שמול

משרד התחבורה פועל מזה תקופה ארוכה להפרטת מבחני הנהיגה, מהלך שלטענתו יקצר את זמני ההמתנה הארוכים של התלמידים לטסטים. הבוחנים, לעומת זאת, טוענים כי מהלך זה עלול לפגוע ברמת לימודי הנהיגה בישראל.

לפי תנאי המכרז, המבחנים יבוצעו באמצעות שני זכיינים פרטיים שיבחרו במכרז, כאשר כל זכיין יופקד על הקמה ותפעול של מערך המבחנים המעשיים באזור מסוים.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "100 טסטרים לוקחים אלפי צעירים כבני ערובה ומנסים למנוע את שיפור השירות רק כדי לשמור על המונופול. לא ויתרנו מול איומים, שביתות ולחצים ברפורמות שהוביל השר כץ ברכבת, בתעופה, בתשתיות ובנמלים - ולא נוותר גם כאן".

"אנו מתחייבים לספק לתלמידים רמת שירות גבוהה ולהקצות לכל תלמיד מבחן נהיגה מעשי ראשון תוך שלושה ימים ומבחן חוזר בתוך 14 יום, לעומת המתנה של חודשים כיום, וכל זאת תוך שדרוג הבקרה והפיקוח על הבוחנים, באמצעות צמצום שיקול הדעת של הבוחן והתקנת מצלמות ברכב".

"צוות בינמשרדי שבחן את הנושא קבע כי אין שום אפשרות לספק את השירות הדרוש עם המערכת הקיימת, וכי ביצוע מבחנים על ידי זכיינים פרטיים היא האפשרות היחידה לענות על צרכי התלמידים. כל נסיונות העבר להוסיף בוחנים ולהרחיב את שעות העבודה של הטסטרים לא הועילו לקיצור זמני ההמתנה ושיפור השירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום