הסכם בין האוצר להסתדרות: עובדי קבלן יקבלו מענקים שיחולקו במגזר הציבורי

שר האוצר ויו"ר ההסתדרות חתמו על הסכם שישווה את מעמד עובדי הניקיון והשמירה במגזר הציבורי לזה של המועסקים בהעסקה ישירה - סביב מתן מענקים חד-פעמיים ■ ההסכם מבטיח כי המענק עליו סוכם בהסכם המסגרת האחרון ינתן גם לעובדי הקבלן

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון חתמו אמש (ד') על הסכם קיבוצי מיוחד המשווה את מעמד עובדי הקבלן בתחום הניקיון והשמירה לעובדי המגזר הציבורי בכל הנוגע לקבלת מענקים חד-פעמיים.

על פי ההסכם שנחתם, כל הסכם מסגרת שייחתם מעתה בין ההסתדרות לבין המדינה, שיקבע כי עובדי המגזר הציבורי יקבלו מענק חד-פעמי, יחול גם על עובדי הקבלן בתחומי השמירה והניקיון, וגם הם יקבלו את המענק.

ניקיון ושיפוץ בכנסת, עובדי קבלן
עובדי ניקיון בכנסתצילום: אמיל סלמן

עוד נקבע בהסכם כי המענק ישולם להם באותו החודש שבו הוא ישולם לעובדים המועסקים בהעסקה ישירה, או לכל המאוחר בחודש שלאחר מכן. כמו כן, הצדדים סיכמו כי אופן חישוב סכום המענק יהיה זהה לגבי שתי קבוצות העובדים. ההסכם ייכנס לתוקף עם חתימתו של שר האוצר כחלון על תקנה מיוחדת בנושא.

התיקון החדש מבטיח כי המענק החד-פעמי בסך 2,000 שקל, עליו סיכמו הצדדים בהסכם המסגרת האחרון במגזר הציבורי, יחולק בפועל לכל עובדי הניקיון והשמירה המועסקים בצורה קבלנית בשירות הציבורי.

על פי הסכם השכר שנחתם בין ההסתדרות לבין משרד האוצר בדצמבר שעבר, עובדי המגזר הציבורי יקבלו מענק חד-פעמי בסך אלפיים שקלים. הפעימה הראשונה של המענק שולמה בינואר שעבר, והפעימה השנייה תשולם בינואר 2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker