מנכ"ל אורט: המל"ג בידיי. הפודל של טרכטנברג הולך הביתה"

התבטאות חריפה במיוחד נשמעה לאחרונה מפיו של מנכ"ל רשת אורט, הנלחם במכללה האקדמית אורט בראודה שבכרמיאל ■ המל"ג: "לדבריו של פלג אין כל אחיזה במציאות"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
טלי חרותי-סובר

התבטאות חריפה נשמעה מפיו של צביקה פלג, מנכ"ל שנושל לפני כשנה מניהולה השוטף של מכללת אורט בראודה האקדמית בהוראת המל"ג. "המל"ג בידיי. שר החינוך, סגן היו"ר ויו"ר ות"ת. גדי פרנק, הפודל של טרכטנברג, בדרך החוצה". את הדברים אמר פלג, חובש כיפה שטוען כי הוא מקורב לשר, בפגישה בה השתתפו לא מעט אנשים, ביניהם יו"ר מועצת הנאמנים של "אורט בראודה", דורון כהן, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר וכן ראש עיריית כרמיאל.

דבריו של פלג מתייחסים לכך שיו"ר הות"ת, פרופ' יפה זילברשץ, וכן סגנית יו"ר המל"ג, ד"ר רבקה ודמני שאומן, הן מינויים של נפתלי בנט, שתיהן נשים דתיות. בנוסף, הכריז פלג על תוכניותיו העתידיות (אף כי כלל לא ברור אם הוא יכול להוציא אותן לפועל): "אני מסלק את המכללה האקדמית מהקמפוס ומכניס שלוחה של אוניברסיטה זרה".

מקורב למכללה סיפר כי "עוד לא ראיתי כזו רמה של בריונות. ברור שפלג רוצה את ראשו של נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, האחראי לטעמו לסילוקו מניהולה של המכללה - אבל במקום לסגת מפני הוראות המל"ג ולתת למכללה האקדמית להתנהל, הוא עושה הכל כדי להמשיך לשלוט בה, כשהוא מתפאר בקשריו עם השר ואנשי המל"ג".

לאחרונה שלח נשיא המכללה, פרופ' מהרשק, מכתב לחברי הסגל האקדמי והמינהלי ובו הוא מתייחס לידיעה שהתפרסמה בעיתונות המקומית  ב-26 בפברואר, בה נכתב כי רשת אורט ישראל דורשת מהמכללה האקדמית להפסיק רישום של סטודנטים חדשים למכללה, בטענה כי יש לה 'חובות' עתק.

צביקה פלג
צביקה פלגצילום: נמרוד גליקמן

"תנוח דעתכם", אמר מהרשק. "אין בדרישות אלו דבר זולת ניסיון גס של רשת אורט לזרוע פחד - והדבר לא יעלה בידה. מאז היווסדה, ובמשך 20 שנה, תיפקדה המכללה תחת שליטת רשת אורט; בשל השתלשלות היסטורית מעוותת, מוחכרת הקרקע לרשת אורט ולא למכללה - והרשת מנסה להפיק מכך רווחים לא לה".

לדבריו, "לפני שלוש שנים הציבה רשת אורט בפני המכללה דרישה חד-צדדית לוויתור על סכומי כסף משמעותיים המגיעים לה בגין שרותים שהוענקו לביה"ס להנדסאים של הרשת. פעולה נמרצת של רשויות השלטון (ובהן מבקר המדינה, הכנסת ומל"ג) חשפו פגיעה כספית מתמשכת של רשת אורט במכללה, ואילצו את הרשת להתיישר עם דרישות החוק ולשחרר את המכללה מחיבוק הדוב; אלא שהרשת קוראת תיגר על החוק ועושה כל אשר לאל ידה כדי להשיב את המצב האנומלי לקדמותו".

"האיומים והדרישות האבסורדיות שדווחו לאחרונה הן חלק ממסכת מתמשכת של לחצים. לדעת יועציה המשפטיים של המכללה, אין לרשת אורט כל בסיס לדרישותיה ואין למכללה שום כוונה להיעתר להן. הרישום לשנת הלימודים ימשיך כסדרו, ואל לנו לתת לאבק ולרפש להפריע לפתיחת סמסטר נוסף של הישגים אקדמיים משמעותיים".

מרשת אורט לא הכחישו את הדברים שאמר פלג, ומסרו כי "אין תגובה".

מהמל"ג נמסר בתגובה כי "לדבריו של פלג אין כל אחיזה במציאות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker