עמותת אנוש וחברת תקשוב בשיתוף פעולה מיוחד

תקשוב תפעיל מוקדי שירות ומכירה טלפוניים בסניף אנוש בתל אביב, שיופעל על ידי עובדים שמתמודדים עם מגבלות נפשיות

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

אנוש - העמותה הישראלית לבריאות הנפש, וחברת "תקשוב" - חברה לניהול מרכזי שירות ומכירה במיקור חוץ, חתמו על הסכם להפעלה משותפת של מוקד טלפוני, שימוקם בסניף העמותה בתל אביב, ויתופעל על ידי עובדים המתמודדים עם מגבלה נפשית.

הפעילות תתקיים כחלק מתהליך השיקום המעצים שעוברים העובדים בעמותת אנוש, ותוך יצירת סביבת עבודה מכבדת ומתגמלת לפרנסה ראויה. העובדים יעברו הכשרה מתאימה לתפקיד.

תמונה ממוקד השירות באנוש
צילום: באדיבות עמותת אנוש

ד"ר הדס הלה, מנכ"לית עמותת אנוש: "המיזמים המשותפים של אנוש עם חברות וארגונים בשוק החופשי מאפשרים לנו לשנות את המציאות בישראל – הן בהבנה של הסביבה העסקית למסוגלות התעסוקתית של מתמודדים עם מגבלה נפשית להשתלבות בשוק העבודה, והן על ידי תוספת של מקומות עבודה מתאימים והכרה בחשיבות הגיוון בתעסוקה. אני מברכת את חברת תקשוב, שמנהליה זיהו גם את הפוטנציאל העסקי, וגם את הערך החברתי שבחבירה אלינו".

דניאל ספיר, מנכ"ל חברת תקשוב, אמר כי "כחברה שהלב שלה הוא אנשים, שיתוף פעולה זה עם עמותת אנוש הנו טבעי ומתקבל בברכה ובחיבוק. תקשוב קולטת לעבודה אוכלוסיות מגוונות - לרבות בעלי מוגבלויות - כנוהל שבשגרה, והחלה בהפעלת מוקד טלפוני בסניף אנוש תל-אביב - ובהמשך אף בערים נוספות - אשר במסגרתו מועסקים המתמודדים על ידה כעובדים לכל דבר בשכר מלא. אנו מזמינים חברות וארגונים נוספים להצטרף למיזם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker