ביה"ד לעבודה דחה את בקשת ועד עובדי אמדוקס הפנימי להכרה בו כארגון עובדים יציג

ההתדיינות בעניין מהלך ההתארגנות באמדוקס החלה במאי 2015, כשהחלה התארגנות פנימית של "ארגון עובדי אמדוקס", אחרי שההסתדרות החלה במהלך לארגון עובדי החברה ■ מהוועד הפנימי נמסר: "לא נוטשים את המאבק. המסע ממשיך. אנחנו לומדים את הנושא ונגיב בהתאם"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

פסק הדין ניתן במסגרת הליך שבו פתח ועד העובדים הפנימי בספטמבר 2015, ובו ביקש בחינה של מעמדו כארגון עובדים. בקשות הארגון הפנימי נדחו כולם. בית הדין קבע כי הוועד מתמקד בהעברת מסרים המתנגדים לפעילות ההסתדרות ושנועדו לערער על מעמד בקרב העובדים, וכי למרות שהארגון פעיל למעלה מחצי שנה, הוא טרם ערך בחירות למוסדותיו וגם טרם נקבע מועד לעריכת בחירות שכאלה.

ההתדיינות בעניין מהלך ההתארגנות באמדוקס החלה במאי 2015, כשהחלה התארגנות פנימית של "ארגון עובדי אמדוקס", אחרי שההסתדרות החלה במהלך לארגון עובדי החברה. הוועד הפנימי הודיע אז לחברה כי הוא החתים למעלה משליש מהעובדים וטוען למעמד של ארגון עובדים יציג בחברה, אז פנתה ההסתדרות לבית-הדין, וטענה שמדובר ב"ועד מטעם" הנהלת אמדוקס, שמטרתו הינה סיכול ההתארגנות, ושאינו עומד בתנאים הנדרשים להיות מוכר כארגון עובדים.

משרדי אמדוקס ברעננה
משרדי אמדוקס ברעננה צילום: אמדוקס

באוגוסט שעבר ניתן פסק הדין הקודם שבו התקבלה בקשת ההסתדרות באופן חלקי, תוך שנפסק כי לא הוכח שאמדוקס הקימה ועד מטעם או שהיתה פעילה או מעורבת בהקמת הוועד הפנימי, אך כי הארגון אינו עומד בתנאים להיות ארגון עובדים יציג בהתאם למבחני הדין והפסיקה. הוועד הפנימי הגיש ערעור לבית-הדין הארצי שנדחה בפסק דין שניתן בתחילת נובמבר שעבר.

יצוין כי ההסתדרות הכריזה יציגות באמדוקס באמצע אוקטובר שעבר, וטענה כי היא החתימה יותר משליש מעובדי החברה על הצטרפות לארגון. מנגד, טען הוועד הפנימי אז כי חסרו להסתדרות כמאה חתימות להגיע לשליש מעובדי החברה.

בתקופה האחרונה ישנה תופעה של ועדים פנימיים אשר קמים מתוך רצון להתאגד בצורה עצמאית ולא בארגוני עובדים גדולים. לצד אמדוקס, עובדי מנורה ביטוח רצו להתאגד בוועד פנימי אך זה נפסל בפסק דין שניתן על ידי בית הדין הארצי לעבודה, בו נקבע כי ועד פנימי אינו ארגון עובדים אותנטי ויצוגי.

יצוין כי בפסק דין שניתן היום בעניין הוועד הפנימי של אמדוקס, התייחסה השופטת חופית גרשון יזרעאלי לפסק דין שניתן בעניין מנורה ואמרה כי המקרה של אמדוקס הוא מקרה שונה מכיוון שמדובר בשני תחומי עבודה שונים עם צרכים ותנאים שונים. עם זאת דחתה השופטת את בקשת הוועד הפנימי להכיר בו כארגון יציג.

מהוועד הפנימי נמסר: "לא נוטשים את המאבק. המסע ממשיך. אנחנו לומדים את הנושא ונגיב בהתאם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker