אושר לקריאה שנייה ושלישית: הורים לילד החולה במחלה קשה יוכלו להיעדר מעבודתם עד 90 יום בשנה

לפי החוק, הורה לילד החולה במחלה קשה שמצריכה טיפול קבוע יוכל להיעדר מעבודתו עד 90 ימים בשנה, על חשבון ימי המחלה והחופשה המגיעים לו

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה הבוקר (ב') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת אורי מקלב, משה גפני, ישראל אייכלר, קארין אלהרר, ואיציק שמולי, לפיה הורה לילד החולה במחלה קשה יוכל להיעדר מעבודתו עד 90 ימים בשנה, על חשבון ימי המחלה והחופשה המגיעים לו. בכך מתרחב החוק הקיים המאפשר כיום רק להורים לילדים בעלי מחלה ממארת להיעדר כך מעבודתם.

במינוח ילד החולה במחלה קשה, הכוונה היא למחלה המצריכה טיפול קבוע בדיאליזה, או מחלה קשה אחרת אשר תיקבע על ידי שר הכלכלה, בהתייעצות עם שרי הבריאות והאוצר ובאישור ועדת הבריאות של הכנסת. החוק ייכנס לתוקף חודש לאחר פירסומו.

מסדרונות בית חולים, ילד על כיסא גלגלים
ילד והורה בבית חוליםצילום: אלון רון

יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף אמר בדיון כי "נפעל יחד לכלול בחוק זה מחלות רבות ככל האפשר, על מנת להקל על הילדים והוריהם". ח"כ קארין אלהרר אמרה כי "הורים רבים נדרשים לתמרן בין הצורך בפרנסה ובין הסיוע לילדם החולה. החקיקה הזו תבטיח שהם יצליחו להעניק לילדם טיפול מלא ותומך ברגעיו הקשים מבלי לחשוש לפרנסתם".

ח"כ מקלב הוסיף כי "הורים לילדים חולים נאבקים בציפורניים, מכיוון שימי המחלה העומדים לרשותם רחוקים מלהספיק. היום נתנו להם אוויר לנשימה, ויש משמעות ערכית לכך שהחוק לצדם. אני מבקש להודות לארגוני המעסיקים שתמכו בהצעת החוק והסכימו לספוג את ימי ההיעדרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker