מרכז יזמות היי-טק הערבי הראשון נפתח בכפר קאסם

"בית ההיי-טק" הוקם בעלות 6 מיליון שקל, וכולל בית ספר ליזמות ומאיץ למיזמים טכנולוגיים

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

נפתח "בית ההיי-טק" הערבי הראשון בכפר קאסם. המיזם מופעל בשיתוף פעולה בין צופן ופורום MIT ובתמיכת משרד החוץ האמריקאי. המיזם מהווה חלק ממהלך כולל של עיריית כפר קאסם להבאת תעשייה מתקדמת לעיר.

ביום רביעי נפתח ה-TRI/O Tech - מרכז יזמות היי-טק בכפר קאסם, בעלות 6 מיליון שקל, הכולל בית ספר ליזמות ומאיץ למיזמים טכנולוגיים, שיפעל באזור התעשייה "לב הארץ", איזור התעשייה החדש של כפר קאסם. המרכז הוא בית ספר ליזמות היי טק שיכלול בשלב הבא גם מאיץ סטארט אפים (אקסלרטור) – חממה שתסייע ליזמי היי-טק מהאזור להפוך את הרעיונות שלהם לעסק.

הקמת מרכז ההיי-טק, היא חלק מאסטרטגיית הפיתוח העיסקי של כפר קאסם, שמוביל ראש העירייה עו"ד עאדל בדיר במטרה להגדיל את הכנסות העירייה מארנונה ולהעלות את רמת השירותים לתושב. במקביל, כפר קאסם אף ממשיך לפתח ולהרחיב את איזור התעשייה לב הארץ, בו יוקם מרכז ההיי-טק, אשר גודלו מוכפל במסגרת שלב ב'.

יצוין כי באזור המשולש חיים כיום אלפי צעירים, שחלק גדול מהם יכול להשתלב בעתיד בתעשיית ההיי-טק והיזמות. המרכז הוקם במטרה לאפשר ליזמים פוטנציאליים, תושבי המשולש בעלי רקע טכנולוגי, לפתח את יכולותיהם הניהוליות ולהעניק להם את הכלים שיעזרו להם בדרכם להצלחה בתחום היזמות. כמו כן, מציינים בצופן, כי ישימו דגש רב בהכשרת נשים.

ראש מועצת כפר קאסם, עאדל בדירצילום: אייל טואג

עו"ד עאדל בדיר, ראש עיריית כפר קאסם אמר באירוע: "יש הרבה משמעות, כלכלית וסימלית, להקמת מרכז ההיי טק בכפר קאסם. כפר קאסם תהיה גם העיר הערבית הפורחת, וגם העיר הערבית המפותחת".

שגריר ארה"ב, דן שפירו אמר באירוע: "אנו רואים ביזמות המפתח לשיפור מצבם של אנשים בכל חלקי החברה בישראל, ורואים זאת מחובתנו לייצר את ההזדמנויות הללו בכל מקום שאנו יכולים, תוך תמיכה בפיתוח הסקטור הפרטי וסיפוק הזדמנויות תעסוקה לצעירים. ה- TRI/O Tech יטפח יזמים צעירים יביא חברות ומשרות חדשות לאזור זה, בו הן בהחלט נדרשות וייצור אקו סיסטם יזמי באזור המשולש. אנו מצפים בשקיקה לקראת שמיעה על סיפורי ההצלחה שיצאו משותפות זו".

פז הירשמן וסאמי סעדי, מנכ"לים משותפים בצופן: "הפיתוח והקידום הכלכלי של החברה הערבית דרך התעשייה הטכנולוגית המתקדמת, מהווה בסיס אסטרטגי לבניית חברת משותפת ושוויונית במדינת ישראל. אנו נרגשים עם פתיחתו של ה- TRI/O Tech, ומאמינים שהפוטנציאל הוא אדיר, עם מאות צעירים ערבים מאזור המשולש הנחושים להצליח ולהשתלב בהיי-טק."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker